10 novoročních předsevzetí pro nenásilnou revoltu

Zveřejněno 05 prosince 2012 autorem FreePub

Prosinec 2010. USA se stále více blíží zemím třetího světa.

Vzhledem k tomu, že jsou USA stále blíže k tomu stát se zemí třetího světa; hněv, frustrace a cynismus nadále rostou v myslích americké populace. Ve skutečnosti nedávný Pew průzkum ukázal, že 80% tzv. baby boomers (lidé narození okolo poloviny 20. století) je pesimistických ohledně budoucnosti Ameriky. Tento pesimismus se zdá být oprávněný vzhledem k nedostatku opravdových politických řešení v našem korporátním státě.

Demokratický politický systém je nyní jasně ovládán kamarádskými kartely. Nadnárodní banky ukradly hospodářství a otevřeně plení veřejnost. Montáž a nemožnost splatit dluh ochromuje místní samosprávy. Celé spektrum našich práv degraduje. Zločiny, které by spáchali obyčejní občané a byli by za ně posláni do vězení, nyní bez spravedlnosti otevřeně páchají elity a jejich organizace. A možná nejvíce vypovídající – mocenské struktury zavádí kontrolní sítě k eliminaci Internetu a k potlačení jakéhokoliv nesouhlasu.

Vzhledem k současné situaci se může zdát nemožné způsobit skutečné změny. Nicméně, přesný opak je pravdou. Jediným důvodem, proč je systém udržován je to, že většina se s tím stále smiřuje. Nicméně změna nepřijde zvolením nových politiků, protože bez ohledu na to, jak vznešení mohou být, stále musí hrát korupční hru. Změna nepřijde přes násilné protesty, nebo hackerské útoky, protože to jen přináší a ospravedlňuje plíživý policejní stát. Musíme přestat přijímat a podporovat systém jednotlivě, s cílem ho změnit.

Protože naše zastupitelská demokracie se stala podvodem, média a soudy jsou jen volavky pro oligarchy, naší jedinou akcí se zdá být nenásilná revolta; jedna osoba a jedna komunita ve stejném čase. Můžeme odhalit zločiny a nemorálnost korporativního státu prostřednictvím občanské neposlušnosti a námitkami kvůli svědomí. Můžeme trestat nadnárodní společnosti, které se dopustí jasných odporností na lidstvu a životním prostředí tím, že je budeme bojkotovat. Kromě toho můžeme klidně znovu získat naši svobodu tím, že se staneme méně závislými na systému ohledně našich základních potřeb.

Zde je deset řešení prostřednictvím nenásilného aktivismu:

1) Kupujte místní potraviny
Jeden z nejmocnějších kartelů, který má svá chapadla ve vládě je potravinový kartel. Jejich agendou je kontrola základních potravin (kukuřice, pšenice, sója, rýže). Nejlepší způsob zastavení tohoto kartelu je jíst místní potraviny; vypěstovat si vlastní jídlo, přidat se a přispívat do místních družstev, zapojit své sousedy a komunity pro další řešení ohledně místních potravin. Místní spolupráce je také dobrým místem pro obchod s místním vyrobeným zbožím a dokonce i služeb. Udělejte co můžete, abyste se vyhnuli geneticky modifikovaným potravinám (GMO) a jezte ekologicky, pokud můžete. A nakonec buďte hlasití a aktivní vůči GMO potravinám a kartelové dohodě FDA.

2) Staňte se více soběstačným
Naše moderní společnost nás udělala více závislými na jiných lidech než na nás samotných pro nezbytné potřeby, jako je elektřina, jídlo, voda, léky, bezpečnost a vzdělání. Tato závislost nás staví do směru odstranění kartelového státu. Proto jediným subjektem, který má pravomoc udělit nám svobodu, jsme my sami a my si ji můžeme vzít zpět skrze soběstačnost. Být soběstačný znamená naučit se dovednosti, které vám a vaší rodině pomohou přežít období hospodářských poklesů a jiných mimořádných událostí. Tyto dovednosti mohou také pomoci, abyste byli méně závislí na svém zaměstnání, protože z vás udělají nezávislého producenta. Veďte své okolí a komunity k výrobě a od závislosti.

3) Staňte se zdravějším
Zvyšující se tempo života nejspíše působí narušení důležitosti života, skutečně zdravého a svobodného života. Náš moderní svět nabízí snadný výběr fastfoodů místo čerstvé produkce; TV místo čtení, cvičení či meditace, internetové sociální sítě místo smysluplných osobních vztahů, atd. Určete zaostávající oblasti a odhodlejte se provést potřebné změny, které zvýší vaši fyzickou kondici, duševní čilost a váš duchovní vývoj. Tyto tři oblasti jsou to, co nás skutečně udrží v časech dobrých i špatných – ne chytré telefony, počítačové hry a virtuální svět.

4) Kupujte investiční stříbro a zlato
Amerika zoufale potřebuje monetární revoluci před tím, než se experiment s dolarem zcela zhroutí. Podobně jako všechny revoluce,musí to začít od podhoubí povstalecké akce. Dobrým začátkem je převést znehodnocený dolar do fyzického zlata a stříbra. To potrestá banky, zejména JP Morgan a Federální rezervní systém, stejně tak jako ochrání váš majetek. Navíc, pokud dolar pokračuje ke kolapsu, investiční stříbro a zlato se mohou znova stát životaschopnou měnou ve společnosti, jak to již je v některých částech Michiganu. Nákup vetešnického stříbra je něco, co si může dovolit dělat každý a je to vysoce doporučeno.

Poznámka překladatele: Nákup zlata a stříbra nedoporučujeme, zvláště pokud nemáte zajištěné ostatní životní podmínky jako vodu, potraviny, bydlení, atd. Dle našeho názoru jde o risk.

5) Odhalte agendu
Tato „agenda“ je konsolidace bohatství, moci a kontrola každého aspektu, jaký si dokážete představit. Mezinárodní elity se blíží ke kontrole jednoho světa, který nazývají plnou dominancí ekonomik a společností. Jinými slovy; národní, místní a individuální svrchovanost bude pryč. Je nesmírně důležité, aby se zapojily místní komunity, zejména vůdci těchto komunit a policie, aby znovu obnovili svůj závazek sloužit místní komunitě v rámci Ústavy a nikoliv následovat nelegální federální požadavky. Neupadejte do apatie, jak se dovíte více o systémových kontrolách. Tyto systémy nejprve spoléhají na nevědomost, pak se spoléhají na lenost. Nakonec si řekněte, za čím stojíte, jako např. mír, svoboda a skutečná spravedlnost, než abyste křičeli proti čemu jste.

6) Bojkot
V USA se stalo zřejmé, že se uchytil systém, který je ekonomicky určen pro jednu věc: spotřebu. To je hodnota, která byla dána každé osobě při narození. Takže, jeden klíčový způsob, jak prosadit svou sílu a hodnotu v takovém systému je volit s vaší peněženkou. Každý nákup, který uděláte buď přispívá, nebo bojkotuje tuto korporátní strukturu. Uvědomte si, kdo jsou skutečnými vlastníky a jaké nelidské praktiky jsou za výrobky, které si kupujete, takže můžete udělat inteligentní rozhodnutí, které podpoří vaše zdraví a prosadí spravedlnost. Dále je důležité naučit se skutečné obsahy výrobků, které kupujete, takže nemusíte propadat úhledným reklamám a špatným údajům. Připojte se a nebo vytvořte kampaně pro vzdělání nakupujících a chtějte lepší popisy produktů, tak bude pro ostatní snadnější, aby určité produkty bojkotovali.

7) Místní politika
Zapomeňte na plýtvání vaší energie a zdrojů na federální politiku – jsou dávno zaprodáni vyšším autoritám, které financují jejich milionové kampaně. Místo toho se zapojte do maloměstské politiky a komunitních iniciativ. Budoucnost bude postavena od základů, které začínají přímo ve vašem sousedství. Místní politika je místo, kde můžete způsobit hmatatelné změny. Vše od odstraňování chemikálií z veřejných vodovodů, vyhození TSA z místního letiště, nebo odmítnutí vojenského náboru, nebo fúze centra na protest proti válce proti teroru, může být dosaženo na místní úrovni. Každé malé vítězství pošle nárazové vlny do dalších malých obcí a země jako celku, takže zajistěte zdokumentování vašich kroků, které jste podnikli k dosažení vítězství a poté to sdílejte s ostatními.

8) Vojenské odmítnutí
Nepřispívejte k podvodným válkám a nepodléhejte pocitu, že jde o něco „nevlasteneckého“. Existuje bezpočet skupin veteránů, kteří viděli vládní lži, které vedly ke zbytečným úmrtím a finančnímu zničení země. Více vlastenecké je donutit armádu, aby byla správně použita raději k posílení země, než k jejímu oslabení. Pro některé neexistuje absolutně žádná výmluva pro válku a už jen akt pomáhání válce přispívá k tomuto utrpení. Je velice odvážné žít podle svého přesvědčení. Takže pokud oponování podvodným válkám je váš hlavní cíl, pak přispívejte k míru než k válce. Jak Gándhí řekl: „Neexistuje cesta k míru. Mír je ta cesta.“

9) Nepoužívejte banky
Banky se staly jedněmi z nejvíce amorálních, troufám si říct „zlých“ organizací na planetě. Vedle jejich Wall Street kasina ve stylu Ponziho schématu a hypotečních podvodů také velice profitují z válek, mexických drogových gangů a oškubávání veřejnosti. Někteří zjišťují jak jsou jejich akce tak hrozné, že raději splácejí své dluhy, než aby jim dali další desetník. To může být extrémní s ohledem na důsledky; ale můžeme aspoň nevzít jakékoliv financování od bank – hypotéky, kreditní karty, půjčky na auta, atd. Pokud je to možné, je lepší banka s místními spořitelnami a úvěrovými družstvy namísto velkých bank, které tvoří kartel. Další silnou akcí je vytvoření regionální konkurenční měny. Na federální úrovni, můžeme opakovaně říkat našemu kongresu, aby podporoval snahu Rona Paula legalizovat konkurenční měny.

10) Odpor k daním
Být odpůrcem daní je těžká akce občanské neposlušnosti, které má vážné následky – pokud samozřejmě nejste Tim Geithner, který řekne „ups, moje chyba“, aby jste se kvalifikoval jako hlavní výběrčí daní. Nicméně když se volební proces a systém dvou stran ukáže být fraška, korporace vyhrají ve všech otázkách a vůle lidu již není zastoupena v médiích, nebo v soudech, lidem nezbývá nic než nenásilná revolta ve všech svých podobách. Daňová revolta je často citována těmi odpůrci, kterým se nelíbí jak vláda s daněmi nakládá a jak financuje amorální činy jako jsou války, schvalování mučení, stavba policejního státu a podvodné sanování bank. Druhá skupina daňových demonstrantů daně odmítá, protože věří, že jsou nelegální vzhledem k Ústavě.

Překlad článku 10 New Year’s Re-Solutions For Non-violent Rebellion
activistpost.com/2010/12/10-new-years-re-solutions-for-non.html

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat