3 inspirující příklady městského zemědělství

Zveřejněno 02 prosince 2012 autorem FreePub

Ještě v sedmdesátých a osmdesátých letech bylo v mnoha zemích běžné vlastnit pozemek na dvorku pro pěstování a zahradničení.

Nyní se města opět stávají „zelenějšími“ a městské zahrady a farmy poskytují lidem na živiny bohaté místní potraviny.

Městské zemědělství je praktický způsob, jak umožnit běžné osobě získat určitou kontrolu nad svým zásobováním potravinami. Od jedinců s vlastním kouskem pozemku přes sousedské úsilí o vytvoření společné zahrady po celoměstské projekty se městskému zemědělství dostává zasloužená pozornost po celém světě.

Níže jsou inspirující příklady toho, jak se běžní občané zapojili do městského zemědělství, kultivovali potravinovou nezávislost a opětovně se spojili se zemí.

1) Havana, Kuba
V Havaně si komunitní úsilí zasloužilo název „zelená revoluce“, která dovedla mnoho lidí k potravinám zdarma bez pesticidů.

Místní farmy, tzv. huertas, vytváří pracovní místa s minimální investicí, vytváří čerstvé a výživné produkty a pěstované plodiny jsou k dispozici na místě.

2) Atlanta, Georgia
Několik komunit v Atlantě v Georgii společně vytvořilo komunitní zahrady po celém městě, aby řešili otázka jako například jak daleko jídlo cestuje, než ho sníme, dále potřebu mít kontrolu nad bezpečností potravin a nad výživovou kvalitou potravin. Komunity mají zájem vykonávat vše šetrně k životnímu prostředí, takže dělají město krásnější a poskytují vysoce výživově kvalitní potraviny.

3) Oakland, Kalifornie
V tomto inspirativním rozhovoru obyvatelka Oaklandu a autorka Novella Carpenter odpovídá na nejčastější otázky jako například: Co si vaši sousedé myslí? Co zvážit, pokud mám v plánu chovat zvířata? Ušetří mi městské farmaření peníze? Rozhovor také diskutuje přítomnost olova v městské půdě. přirozené predátory v městském prostředí a končí poradenstvím pro aspirující městské farmáře.

Překlad článku 3 Inspiring Examples of Urban Agriculture
http://www.activistpost.com/2012/11/3-inspiring-examples-of-urban.html

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat