5 jednoduchých způsobů, jak se připravit na příchod potravinové krize

Zveřejněno 21 prosince 2012 autorem FreePub

Schopnost produkovat své vlastní potraviny se prostě stává nutností, když se potravinový systém rozpadá.

1) Vytvořte banku potravin
každý by měl mít potravinové zásoby. V tomto období, byste měli zvážit, zda vlastní potravinové zásoby nejsou daleko cennější než úspory na bankovních účtech. Začněte tím, že seženete extra konzervy, sušené potraviny a další jídlo pro dlouhodobé skladování pokaždé, když jdete do obchodu. Vytvořte FIFO (first in, first out = první dovnitř, první ven) plán pro rotaci své potravinové banky. Je vhodné si obstarat speciální kýble pro sypké sušené potraviny a nezapomenout si je označkovat datem. Vedle obvyklého jídla vhodné pro uskladnění (rýže, fazole), nebo konzerv je třeba také jiných důležitých potravin jako je spousta soli, arašídové máslo, olej na vaření, cukr, káva a sušené mléko v prášku. Pokud nevěříte, že potravinová krize bude těžká, pak kupujte položky, které běžně jíte.

2) Pěstujte si vlastní potraviny
Schopnost produkovat své vlastní potraviny se prostě stává nutností, když se potravinový systém rozpadá. Pokud nevíte nic o zahradničení, pak začněte s několika zahradními boxy pro rajčata, bylinky, nebo klíčení a pokračujte v rozšiřování až k limitům vaší zahrady. A sežeňte si nějakou drůbež . Jsou to extrémně jednoduchá zvířata pro údržbu a mají výhodu, že poskytují čerstvá vejce a maso, požírají brouky a poskytují hnůj. Slepičí vejce zajistí proteiny pro celou rodinu. Pokud máte omezený prostor, existují brilantní akvakulturní systémy, které mohou produkovat hojnost ryb a zeleniny v malém prostoru. Akvaponie obsahuje hydroponický systém, ve kterém je úrodná odpadní voda pumpována z nádrže s rybami do zásobníků pro pěstování zeleniny, než se dostane zpět do nádrže s rybami. Stanovte si vysoké cíle pro nezávislou produkci potravin, ale začněte s tím, co je zvládnutelné.

3) Naučte se konzervovat potraviny
Konzervace potravin je v mnoha formách – konzervy, nakládání a dehydratace. V každém případě jsou některé nástroje a materiály potřebné spolu se spoustou znalostí. Pokud si můžete dovolit sušičky, obvykle obsahují i průvodcem pro přípravu většiny potravin. Můžete si také zakoupit přístroj na uzavírání sklenic pomocí vakua, pokud máte prostředky. Dobrý vakuový uzavírač sklenic by měl obsahovat podrobný návod a tipy – může zvýšit trvanlivost potravin o měsíce, či dokonce roky. Pokud jste začátečník v konzervování, začněte s rajčaty. Je snadné a velmi cenné, když všechny vaše rajčata dozrávají ve stejnou dobu a pokud chcete v zimě čerstvou těstovinovou omáčku.

4) Skladujte semena
Vláda a elity mají semenné banky, tak byste je také měli mít. Semena byla životaschopnou měnou v mnoha civilizacích minulosti i současnosti. Představují potraviny, když přijde nedostatek. Před vzestupem obchodních semenných gigantů, jako je Monsanto, místní zahradníci vybírali semena z nejzdravějších rostlin, uchovali je a použili je k setbě následující rok, tak posilovali rostlinné druhy. Prostřednictvím lokální adaptace vůči škůdcům byla genetická diverzita nadále zajištěna, bylo to dlouhodobé myšlení v té nejlepší kvalitě. To je důvod, proč je důležité naučit se zachránit semena z každé sklizně.

5) Přidejte se do místních kooperačních družstev
Spojení místních družstev je velmi důležité, zejména pokud dojde k nedostatku potravin. Nemusíte být schopen zcela zaopatřit sám sebe, zejména pokud jde o odrůdy, takže mějte mechanismus v komunitě pro rozložení břemen a pro rozdělení kořisti. Pokud nevíte, jestli je místní potravinové družstvo ve vaší oblasti, můžete vyhledávat v adresáři na LocalHarvest.org. Můžete mít také možnost získat informace z místních zemědělců na trzích. Pokud vaše oblast nemá kooperační družstvo, spusťte ho. Tyto kooperační družstva nemusí být velká nebo komplikovaná. Ve skutečnosti může být mnohem lepší uspořádat jej s přáteli, sousedy, nebo kolegy. Jakmile se připojíte ke spolupráci, pracujte na rozšíření účastníků a produktů.

Částečný překlad článku 5 Simple Ways To Prepare For The Coming Food Crisis
activistpost.com/2011/01/5-simple-ways-to-prepare-for-coming.html

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat