Rubriky | Afrika

Tags |

Demonstranti v egyptském městě vyhlásili nezávislost na státu

Zveřejněno 08 prosince 2012 autorem FreePub

Největší egyptské průmyslové město Mahalla vyhlásilo autonomii.

Protivládní demonstranti ovládli městskou radu a vyhlásili nezávislost na Egyptu, který je nyní veden muslimským bratrstvem.

Demonstranti vyhlásili, „že už dále nepatří pod stát Ikhwani,“ hlásí Daily News Egypt.

Pracovníci se pokusili vytvořit „revoluční radu“ a vládnout průmyslovému městu. Vedoucí městské rady v Mahalle, Ismail Fathy, však toto tvrzení popřel.

„Demonstrace, které přitáhly kolem 3 000 lidí, byly mírumilovné,“ řekl satelitní televizi CBC. „Nic takového se nestalo.“

Mokhtar El-Ashri, vůdce strany Svoboda a spravedlnost, která spadá pod muslimské bratrstvo, také popřel zprávy o vyhlášení autonomie ve městě Mahalla.

„Byl jsem ve městě celý den a neviděl jsem, že by se něco takového stalo,“ řekl pro CBC.

El-Mahalla el-Kubra, město severně od Káhiry s 450 000 obyvateli, bylo nazváno kolébkou egyptské revoluce. Opoziční hnutí tam vzniklo 6. dubna 2009 a první protivládní protesty se konaly tam.

Nepotvrzené zprávy na Twitteru tvrdí, že demonstranti ve více než čtyřech egyptských městech (Alexandrie, Kafr Sheikh, Sharqaya a Sohag) vyhlásili nezávislost.

Egypt Independent potvrdil páteční střety mezi odpůrci a přívrženci prezidenta Morsiho a dodal, že demonstranti se vloupali do místní budovy městské rady.

Překlad článku Protesters in Egyptian industrial capital eject city boss, announce independence – reports
rt.com/news/egypt-protesters-announce-independence-572

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich