Potraviny které vám zlepšují paměť

Zveřejněno 31 prosince 2012 autorem FreePub

Špatná paměť může být pro kohokoliv vážným problémem – zvlášť když ovlivňuje váš každodenní život.

Špatná paměť je také charakteristická pro špatné zdraví, poukazuje to na zpomalené funkce mozku. Existuje mnoho věcí, které vám pomohou zlepšit paměť, ale ta nejsnadnější technika je přidat do vašeho jídelníčku zdravé potraviny. Zde je seznam několika potravin, které vám pomohou zlepšit paměť:

Ryby (omega 3 mastné kyseliny)
Ryby jsou bohaté na omega 3 mastné kyseliny, které nejen že pomáhají srdci, ale také zlepšují paměť a bojují proti depresím. Tyto kyseliny jsou součástí mozku, proto mohou zlepšit funkci mozkových buněk. Sleď, losos, tuňák, makrela, platýs a sardinky nejvíce obsahují omega 3 mastné kyseliny. Ujistěte se, že jíte kvalitní a zdravé v přírodě chycené ryby – mnoho dovážených ryb a ryb z chovů může být nebezpečím pro vaše zdraví!

Bobule (anthokyanin)
Bobule jsou bohaté na anthokyanin, fytochemikálii zodpovědnou za prevenci ztráty paměti – obzvláště v rostoucím věkem. Také obsahují quercetin, který napomáhá správné funkci mozkových buněk. Borůvky, maliny, jablka a červené hrozny obsahují obě tyto látky, takže pokud je zařadíte do svého jídelníčku, tak sí můžete zlepšit paměť.

Zelenina
Zelenina, obzvláště ta brukvovitá, zlepšuje vaši paměť. Jde zejména o květák, brokolici, hlávkové zelí, růžičkovou kapustu, salát a mnoho dalších druhů listové zeleniny. Nejen že zlepšuje paměť, ale obsahuje spoustu vitamínů a minerálů, které udržují celé vaše tělo zdravé.

Ořechy
Ořechy jsou plné vitamínem E a B6, kyselinou listovou, omega 3 a omega 6 mastných kyselin, které pomáhají dobíjet vaši mentální energii. Existuje mnoho druhů, ze kterých si můžete vybrat.

Začleněním těchto potravin do vašeho denního jídelníčku pomůžete své paměti, ale také zlepšíte celkové zdraví celého vašeho těla.

Překlad článku Foods that Improve Memory
naturalsociety.com/foods-that-improve-memory/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat