Saúdská Arábie může nasadit stíhačky Typhoon proti Sýrii

Zveřejněno 14 prosince 2012 autorem FreePub

Íránský zákonodárce říká, že Rijád může použít stíhačky Typhoon proti Sýrii.

Amnesty International se obává prodeje britských stíhaček Typhoon do Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů (SAE).

„Vzhledem k tomu, že má Saúdské Arábie zkušenosti se zásahy do vnitřních záležitostí zemí v regionu, tak je nasazení stíhaček Typhoon proti syrské vládě docela možné,“ řekl ve středu člen íránského parlamentu a výboru pro národní bezpečnosti a zahraniční politiku Baqer Hosseini.

Dodal, že slabé místo zabezpečení Saúdské Arábie vedlo Rijád k nákupu zbraní od Británie.

Zákonodárce zdůraznil, že špatné politiky Saúdské Arábie vůči populárním revolucím v oblasti vzbudily u Amnesty International znepokojení nad vojenskými obchody.

Hosseiniho komentář přišel poté, co hlava britské Amnesty International pro politiku a vládní záležitosti, Allan Hogarth, kritizoval vojenské obchody a řekl, že „prodej zbraní do zemí, jako je Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty, jsou v úvahu pouze v případě, že stoprocentního zaručení, že nebudou použita k porušování lidských práv.“

Saúdská ministr zahraničí, princ Saúd al-Fajsa,l ve středu uvedl, že saúdský režim by přidělil 100 milionů dolarů na pomoc západem podporované syrské opozici, a dodal, že by Rijád přidělit peníze syrské opozici, aby jí pomohla v boji proti syrské vládě.

Překlad článku Saudi Arabia may deploy Typhoon jets against Syria: Iran MP
presstv.ir/detail/2012/12/13/277827/saudi-typhoon-jets-threaten-syria

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat