Seznam Éček: Jak žít zdravěji

Zveřejněno 21 prosince 2012 autorem FreePub

Kontrolujete to, co nakupuje, zda to obsahuje „Ečka“? Já ano.

Po delším hledání jsem zjistil, že není E jako E, např. E300 je vitamín C, naproti tomu E240 je formaldehyd. Aby se v tom čert vyznal, já osobně používám seznam Eček v mobilu z http://www.emulgatory.cz/ecka-v-mobilu

Je tu však jeden problém – některá Ečka nejsou na výrobcích označena ve formátu EXXX, ale přímo názvem, takže u zubní pasty můžeme nalézt methylparaben, což je ve skutečnosti E218 :-/ Takže nám je pak aplikace v mobilu k ničemu.

Pro ty kdo nemají mobil, či neví jak do něj aplikaci dostat mě napadlo jedno řešení: vypsat si seznam Eček, které nechci, např. z http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek nebo z http://www.freepub.comehere.cz/wp-content/uploads/2011/05/seznam_ecek.pdf, případně si vypsat seznam Eček, které mi nevadí – nedokážou nyní posoudit, který seznam bude delší, a tento seznam si holt nosit s sebou na nákupy.

U další chemie (např. u zubních past) pak pomůže jedině Internet v mobilu a hledání přes Wikipedii, u anglických názvů použít anglickou Wikipedii a pak přepnout, pokud to jde, na českou, případně googlit.

Informační zdroje:
http://www.bezkonzervantu.cz/
http://www.emulgatory.cz/
http://naturalnews.com/

Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat