Švýcarská armáda se připravuje na kolaps Evropy

Zveřejněno 15 prosince 2012 autorem FreePub

Švýcarská armáda připravuje plány pro násilné nepokoje v celé Evropě.

Národ většinou známý pro své hodinky, banky a čokoládu, má obavy, že by v blízké budoucnosti mohl čelit masivnímu přílivu evropských uprchlíků.

Jedna z nejbohatších zemí světa otevřeně vyjádřila znepokojení nad možným výsledkem pokračujících evropských finančních problémů a v současné době provádí vojenské cvičení proti možnosti nepokojů podél svých hranic.

V září švýcarské vojenské vedené cvičení jménem „Stabilo Due“ obsahovalo scénář zahrnující násilné nestability v celé EU.

Švýcarsko udržuje otevřeně neutrální postoj po celá desetiletí a odmítlo se připojit k eurozóně, kdy měla příležitost.

Největší strach Bernu je z pravděpodobně dezorganizace armád sousedních národů, která by následovala obecné nestability. Krize eurozóny a přísná úsporná opatření v EU nutí členské státy výrazně snížit vojenské rozpočty.

Pokud se protest rozšíří po celé Evropě, můžou se policie a ozbrojené síly ocitnout špatně vybavené a tak nezvládnou nepokoje.

„Nedá se vyloučit, že budeme v příštích letech potřebovat armádu,“ řekl švýcarský ministr obrany Ueli Maurer minulou neděli.

Švýcarské ministerstvo obrany dopředu oznámilo modernizaci armády i přes politickou opozici. S vojenským rozpočtem mnoha miliard franků a armádou asi 200 000 vojáků, země také plánuje nákup nových tryskových stíhaček „Saab Gripen“.

Náčelník švýcarských ozbrojených sil, generálporučík André Blattmann, rovněž odhalil plány na využití dalších čtyř praporů vojenské policie (1 600 vojáků) k ochraně strategických bodů po celé zemi. Očekává se, že Blattmann předloží plány v prosinci.

Profesor Schindler předpovídá, že „v případě dalšího Anderse Breivika by se mohly nepředstavitelně ošklivé věci velmi rychle rozvinout,“ mohly by vést k rozsáhlému muslimskému povstání v Evropě.

V roce 2009 Švýcarsko prošlo národním referendmem zakazující výstavbu islámských minaretů. A zatímco globální ekonomická krize přinutila několik evropských národů snížit vojenské výdaje, Švýcarsko udržuje relativně stálou úroveň výdajů na obranu.

Překlad článku Switzerland arming in preparation for European meltdown?
rt.com/news/switzerland-prepares-europe-unrest-263/

O cvičení se dočtete i na oficiálních stránkách švýcarské armády: he.admin.ch/internet/heer/de/home/verbaende/terreg4/medien_neu/_stabilo_due___erfolgreicher.html

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat