Vlašské ořechy plné antioxidantů

Zveřejněno 13 prosince 2012 autorem FreePub

Pokud chcete zlepšit své zdraví pomocí protirakovinných antioxidantů, pak sáhněte po vlašských oříšcích.

Zjistilo se, že vlašské ořechy jsou superhrdiny ve světě ořechů, minimálně co se týče antioxidantů, které bojují proti volným radikálům, které přispívají ke vzniku rakoviny, srdečním onemocněním, předčasnému stárnutí a úmrtí buněk.

V prezentaci American Chemical Society profesor chemie na Scranton University Joe Vinson hlásí, že gram vlašských ořechů obsahuje téměř 70 jednotek polyfenolů, což je forma antioxidantů – to je více než v jakémkoliv jiném druhu ořechu, které Vinson testoval. Polyfenoly byly také 15krát silnější než ty z jiných zdrojů.

Vinson pro WebMD řekl: „28 gramů vlašských ořechů má více antioxidantů, než součet všech antioxidantů, které průměrný člověk přijme z ovoce a zeleniny.“

Nenutí lidi ,aby nahradili jablka a špenát (které také obsahují vysoké úrovně antioxidantů) hrstkou vlašských ořechů, ale má cenu použít vlašské ořechy – může si je každý dovolit zařadit do své stravy: ořechy by měly tvořit pouze 8% denní dávky antioxidantů.

Mnoho lidí se vyhýbá ořechům kvůli vysokým kaloriím a tuku, ale experti tvrdí, že nenasycené tuky z ořechů nejsou tak nebezpečné pro srdce jako nasycené tuky v mase a mléčných produktech. Ořechy obsahují málo sacharidů, což znamená, že můžou hrát velkou roli ve vyvážené stravě pro hubnutí a můžou pomoci potlačit hlad.

Pokud nejste fanoušek vlašských ořechů, tak můžete získat polyfenoly z jiných ořechů. Zde je seznam ořechů od nejvyššího po nejnižší obsah antioxidantů dle Vinsona:

– para ořechy
– pistácie
– pekanové ořechy
– mandle
– arašídy
– makadamové ořechy

Tyto výsledky ještě nebyly zopakovány jinými výzkumníky, ale naznačují, že můžou být vlašské ořechy dobrým zdrojem zdravých antioxidantů. „Hrstka vlašských ořechů obsahuje téměř dvakrát tolik antioxidantů, než má hrstka jiných druhů ořechů,“ řekl Vinson. „Ale lidé jich bohužel tolik nejí. Tato studie naznačuje, že by konzumenti měli jíst více ořechů jako součást své zdravé stravy.“

Vlašské ořechy

Překlad článku Walnuts Pack a Powerful Dose of Antioxidants
naturalsociety.com/walnuts-pack-a-powerful-dose-of-antioxidants/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat