10 důvodů, proč je diplomatické řešení krize v Sýrii nepravděpodobné

Zveřejněno 18 září 2013 autorem FreePub

Během posledních několika dnů došlo k obrovské vlně optimismu.

Bohužel se zdá, že je diplomatické řešení syrské krize velmi nepravděpodobné. Assad je ochoten vzdát se svých chemických zbraní, ale chce, aby USA přijaly spoustu ústupků, se kterými nikdy nebudou souhlasit.

Vypadá to, jakoby se Obamova administrativa rozhodla, že „diplomacie“ selže a že bude pokračovat k nasazování vojenských prostředků pro nadcházející konflikt se Sýrií.

Mezitím Saúdská Arábie, Katar a Turecko nadále tlačí na Obamovu administrativu. Investovali obrovské množství času a prostředků do konfliktu v Sýrii a zoufale touží po tom, aby americká armáda zasáhla.

Naštěstí drtivá domácí a globální opozice vůči útoku k Sýrii zpomalila spění k válce, ale bohužel válku asi neodvrátí. Níže je deset důvodů, proč válka téměř jistě přijde.

1) Assad chce záruku, že nebude napaden ze strany Spojených států, nebo někým jiným, než se vzdá chemických zbraní. To je velmi nepravděpodobné.

2) Assad nebude souhlasit s jakoukoli dohodou o chemických zbraních, dokud USA nepřestanou dodávat zbraně teroristům z al-Kájdy a dalším džihádistickým rebelům, kteří bojují proti syrské vládě. To je velmi nepravděpodobné.

Ve skutečnosti dodávají USA zbraně rebelům v Sýrii, uvedl Washington Post. CIA začala dodávat zbraně syrským rebelům. Zásilka začala proudit do Sýrie během posledních dvou týdnů.

3) Assad naznačuje, že by se měl Izrael zbavit zbraní hromadného ničení. To je velmi nepravděpodobné.

4) Syrští „rebelové“ zoufale touží po tom, aby v Sýrii zasáhla americká armáda. Ve skutečnosti je to hlavní důvod chemického útoku pod falešnou vlajkou.

Vysoce postavený velitel rebelů nyní prohlašuje, že Syrská osvobozenecká armáda (Free Syrian Army) „kategoricky odmítá ruskou iniciativu“ a vyzývá Spojené státy, aby okamžitě udeřily na Assadův režim.

Facebooková stránka zabývající se Sýrií

>> Obama: USA budou pokračovat ve vyhrožování Sýrii
>> Americký armádní dokument: Rebelové provedli v Sýrii útok sarinem
>> Írán: Odpor veřejnosti odvrátil americkou válku proti Sýrii

5) Saúdská Arábie zoufale chce, aby americká armáda zasáhla v Sýrii. Saúdové utratili miliardy dolarů za podporu syrských povstalců a velmi tvrdě lobbují za útok.

6) Katar zoufale chce, aby americká armáda zasáhla v Sýrii. Katar také utratil miliardy dolarů za podporu syrských povstalců a bylo hlášeno, že „arabské země“ nabídly, že zaplatí všechny náklady na americkou vojenskou operaci, která odstraní Assada.

7) Turecko chtělo válku, která by odstranila na dlouhou dobu Assada. A CNN hlásila, že Turecko přesunulo vojáky k hranici se Sýrií v očekávání nadcházejícího útoku.

8) Mnoho členů amerického Kongresu chce tuto válku. Senátoři John McCain a Lindsey Graham mají prakticky pěnu u úst. Robert Menendez, předseda senátního Výboru pro zahraniční vztahy, řekl, že „chtěl skoro zvracet“ po přečtení prosby o mír ruského prezidenta Vladimria Putina v New York Times.

9) Obama nechce vypadat jako slaboch a je naprosto posedlý zahájením války v Sýrii. Pro tuto chvíli byl Ruskem diplomaticky zahnán do kouta, ale Obamova administrativa již položila základy pro to, aby to vypadalo, že „diplomacie selhala.“ Podle CNN americký ministr zahraničí John Kerry již mluví o „následcích,“ které se stanou, pokud se Sýrie rozpadne…

Jakákoli dosažená dohoda musí být „komplexní, ověřitelná, důvěryhodná a provedena včas,“ řekl Kerry a dodal, že „by měly přijít důsledky, pokud se dohoda neuskuteční.“

10) Objevily se zprávy, že američtí vojáci dostávají rozkazy k nasazení do Sýrie. Jako příklad je zde článek Paula Josepha Watsona.

>> Wall Street roste na základě návrhu odvrátit válku v Sýrii
>> Americký úder proti Sýrii by mohl vést k válce s Ruskem
>> 59% Američanů je proti úderu na Sýrii

Překlad článku 10 Reasons Why A Diplomatic Solution To The Syria Crisis Is Extremely Unlikely
www.trueactivist.com/10-reasons-why-a-diplomatic-solution-to-the-syria-crisis-is-extremely-unlikely/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat