Rubriky | Svět

1% nejbohatších lidí světa má více peněz než 80% nejchudších obyvatel

Zveřejněno 05 srpna 2013 autorem FreePub

Následující video poukazuje na extrémní rozdíly globálního bohatství.

Např. v USA pouhých 400 osob má tolik aktiv a výnosů, jako spodních 50% Američanů.

Existuje pro to mnoho důvodů. Vezměte si například institucionální zdroje, které přispívají k tomuto trendu. Světová banka pro zajímavost, dohlíží na „úvěry“ do rozvojových států. Ale tím vytváří dlouhodobou zadluženost. Tyto bojující země dluží nejméně 600 miliard dolarů na úrocích z půjček.

Tyto úroky končí v rukou bankéřů a akcionářů finančních institucí, které jsou propojeny se Světovou bankou. Dluhová závislost národů jako výsledek finančních podmínek Světové banky je často kritizována. Tato závislost má negativní dopad na ekonomické vyhlídky převážné většiny obyvatel zasažených zemí.


zdroj videa: www.therules.org/en

Obchodní dohody a globální korporátní využívání mezinárodních měnových regulací poskytují zdroje a levnou práci pro rozvinuté země, přičemž jsou chudé země vyčerpávány. Je možné, že se zvýšily rozdíly v bohatství z 35-násobku za dob evropské kolonizace na dnešní 80-násobek? Video s názvem Global Wealth Equality tvrdí, že tomu tak je.

To jsou jen některé příklady toho, jak jsou ekonomické karty vyložené institucemi G-8 a G-20 a globálními korporacemi a manipulovány pomocí finančních pravidel. Když se podíváme na globální rozdělení bohatství, tak podle Global Wealth Equality vlastní 1% nejbohatších zhruba 43% světového bohatství, zatímco nejchudších 80% obyvatel planety vlastní pouze 6% světového bohatství.

Máme zde ohromně rostoucí propast co se týče bohatství ve Spojených státech. Celá desetiletí zde rostla aktiva soustředěná do rukou několika málo lidí, zatímco zbytek národa měl drobky.

>> Druhá velká ekonomická deprese se prohlubuje po celém světě

Takto pokřivené ekonomické rozložení v rámci USA je odrazem ještě horší ekonomické nerovnosti ve světě.

Post-koloniální éra naopak zvýšila ekonomickou nerovnoměrnost v celosvětovém měřítku. Co se děje ve jménu pomoci chudým lidem (Světovou bankou a Mezinárodním měnovým fondem) je často ve skutečnosti proces podchycení slabých trhů a jejich vysávání pomocí dluhů. To je jasná politika Světové banky s názvem „strukturální přizpůsobení“ pro rozvojový svět, ve skutečnosti řečeno je to – „Platíte nám úroky za naše úvěry a budete na sebe ukládat úsporná opatření. Bude to pro vás dobré.“

Zní vám to povědomě?

Překlad článku Richest 300 Persons on Earth Have More Money Than Poorest 3 Billion
www.truth-out.org/buzzflash/commentary/item/18094-richest-300-persons-on-earth-have-more-money-than-poorest-3-billion

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat