Rubriky | Svět

8 futuristických zbraní, které se již používají

Zveřejněno 25 prosince 2013 autorem FreePub

Budoucnost zbraní je děsivá, vypadá jako převzatá z myslí spisovatelů sci-fi.

Lasery, roboti, zvukové blastery a paprsky, ze kterých se vám udělá špatně, tyto zbraně jsou předzvěstí nového druhu bojiště, možná méně smrtícího, ale děsivějšího.

1) Granátomet XM-25

Toto dělo může zasáhnout cíle z 700 metrů a explodovat i v případě, že mine, což znamená, že jakýkoli cíl býbuch pocítí.

2) Dálkově ovládané zbraně

Používají se namontované do slepých míst nebo na kontrolních stanovištích, tato zařízení jsou primárně používána jako odrazující prvek spíše než útočné zbraně. Někdy jsou napojena na drony. Americká armáda si některé přivezla do Iráku, ale nepoužila je ze strachu, že by mohla zasáhnout vlastní vojáky.

3) Active Denial System

Active Denial System (ADS) střílí vysoce výkonný paprsek s frekvencí 95 GHz (vlnová délka 3,2 mm). Podobně jako mikrovlnná trouba ohřívá jídlo při 2,45 GHz, milimetrové vlny naruší vodu a molekuly tuku v těle, okamžitě je zahřeje a způsobí intenzivní bolest. Zatímco mikrovlny proniknou do lidské tkáně do hloubky 17 mm, milimetrové vlny používané v ADS pouze proniknou do horní vrstvy pokožky, přičemž většina energie se absorbuje do 0,4 mm. Osoba zasažená ADS cítí náhlé teplo, mnozí to přirovnávají k otevření velmi horké trouby. Cílová osoba cítí bolest a reflexivně uteče.

4) Long-Range Acoustic Device

Jde o další nesmrtící zbraň pro rozptýlení neukázněných davů. Zařízení lze jasně slyšet až na 300 metrů při použití jako výstražné zařízení a může být použito v těsné blízkosti k vysílání signálu, který nutí lidi utéct, jinak jim poškodí uši. Používá se na odhánění pirátů a bylo použito k rozehnání demonstrantů na summitu G20 v Pittsburghu v roce 2009.

5) Šokový taser

Toto přenosné zařízení je schopné zasáhnout elektrošokem desítky lidí v jednu chvíli, pokud je správně použito a je primárně používáno pro rozptýlení davů.

6) Bezejmenné zařízení

Tento nejmenovaný přístroj střílí rádiové frekvence, po kterých se lidem dělá špatně. Narušuje lidský sluch a rovnováhu tím, že naruší tu část mozku, která zpracovává zvuky a rovnováhu. Přístroj vyrábí společnost s názvem Invacom, ale dva vynálezci už přišli s konkurenčním přístrojem, který používá LED světla, aby se lidem udělalo blbě. Rádiové zařízení je v současné době financováno námořnictvem.

7) Laser LA-9/P

Tento výkonný zelený laser se používá především k zabránění palbě do vlastních řad, ale může být také použit pro přímou palbu na cíle ze země. Podle americké armády byli někteří vojáci zraněni svými paprsky, které mají 4000krát menší výkon než protiletadlové lasery, ale mají dosah až 4 kilometry.

8) Laser Avenger

Tento laser dokáže sestřelit letadlo. V testu byl výrobce Boeing Company byl schopný sestřelit z nebe bezpilotní letoun pomocí tohoto laseru namontovaného na vozidle Hummer. Laser likviduje elektronikou letounu pomocí paprsku o síle 1 kilowatt.

 

Překlad článku 8 Futuristic Weapons That Have Already Been Invented And Are Being Used In Battle
www.ibtimes.com/8-futuristic-weapons-have-already-been-invented-are-being-used-battle-1519082

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • pesimista 6.6.2014 at 19.58

    Vsechno jde kdyz jsou penize

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat