Rubriky | Svět

800 vědců požaduje konec globálního GMO „experimentu“

Zveřejněno 30 května 2013 autorem FreePub

Tito vědci požadují zastavení produkce geneticky modifikovaných plodin a produktů.

Vědci vyzvali světové velmoci, aby přehodnotily budoucnost zemědělství a hledaly spíše trvalou udržitelnost než korporátní zisky. Nebuďte překvapení, pokud se o nich nedovíte z mainstreamových médií!

Čtěte také:
– články na téma GMO na našem webu pod tagem [GMO]
– články na téma Monsanto na našem webu pod tagem [MONSANTO]

Poprvé to tito vědci udělali před deseti lety a teď tento požadavek aktualizovali, přidali podpisy a data vydání.[zdroj] Přesto všechny globální mocnosti jejich požadavky ignorují.

Institut vědy ve společnosti [web] je nezisková skupina vědců z celého světa, která se věnuje tomu, aby ukončila to, co označuje za „nebezpečný“ GMO experiment.

Ve svém otevřeném dopise ukazují, proč by měly vlády zastavit geneticky modifikované plodiny ještě před tím, než způsobí nezvratné účinky na zdraví lidí a zdraví Země jako celku.

„Otevřený dopis od vědců všem vládám“ žádá „okamžité zastavení všech environmentálních vypouštění geneticky modifikovaných plodin a produktů.“

Chtějí také zákaz patentů na organismy, buněčné linie a živé věci. Tyto patenty (korporátní verze „hraní si na Boha“) „ohrožují potravinovou bezpečnost a genetické zdroje, porušují základní lidská práva a důstojnost, poškozují zdravotní péči, brání lékařskému a vědeckému výzkumu a je proti blahu zvířat.“

A jak Anthony Gucciardi nedávno vysvětlil na NaturalSociety [zdroj], byla by to špatná zpráva pro Monsanto po nedávném rozhodnutí Nejvyššího soudu, že má Monsanto právo patentovat život.

Na začátku měla první verze dopisu v roce 1999 něco málo přes 300 podpisů. Od té doby se počet podpisů výrazně zvýšil, při psa¨ní tohoto článku měl tento dokument 828 podpisů z 84 různých zemí.

Zatímco nám Monsanto a Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) [wiki] tvrdí, abychom se GMO nebáli a že jde o bezpečné nástroje pro budoucnost zemědělství, tak rostoucí počet prominentních vědců nesouhlasí.

Tento dopis byl předložen mnoha vládám a organizacím, včetně OSN, Světové obchodní organizaci a dokonce Kongresu USA. Ale zdá se, že neposlouchají.

Překlad článku 800 Scientists Demand Global GMO “Experiment” End
naturalsociety.com/800-scientists-global-gmo-experiment-stop

Čtěte také:
– články na téma GMO na našem webu pod tagem [GMO]
– články na téma Monsanto na našem webu pod tagem [MONSANTO]

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat