Aktivisté kritizují EU za úsporná opatření

Zveřejněno 20 února 2013 autorem FreePub

Úsporná opatření navrhovaná Evropskou unií jsou kritizována aktivisty.

Tato opatření pro snížení rozpočtu přitáhly kritiku ze strany aktivistů, kteří věří, že by škrty zvýšily ekonomickou nerovnost.

Vedoucí představitelé EU se dohodli na snížení rozpočtu EU pro sedmileté období 2014 až 2020 dne 8. února. Dohoda stanovuje strop rozpočtu 1,3 bilionů amerických dolarů.

Na konferenci v silně muslimské části Paříže se aktivisté zaměřili na to, jak se vypořádat se škrty, které neúměrně rozšiřují propast mezi chudými a bohatými v městských oblastech. Účastníci věří, že by EU riskovala svou budoucnost tím, že by škrtala prostředky pro sociální soudržnost, aby mohla zaplatit dluhy.

„Na příštích sedm let by měl mít rozpočet nástroje soudržnosti, které mohou podpořit ekonomický a sociální rozvoj, pomoci při integraci znevýhodněných skupin na trhu práce a pomoci mladým lidem, kteří jsou hlavními poraženými této krize,“ řekl Laszlo Andor, komisař EU pro sociální věci.

Zhruba 80 milionů lidí v EU žije pod hranicí chudoby a odhady ukazují, že počet nadále roste. Mnoho lidí vyjádřilo pobouření směrem k Británii a Německu za trvání na politikách volného trhu i přes důkazy, že úsporná opatření nefungovala.

Tento dlouhodobý rozpočet EU musí být ratifikován Evropským parlamentem, který má také právo vetovat tento návrh. Podle zpráv mnoho zákonodárců EU považuje navrhovaný rozpočet za nepřijatelný.

Překlad článku ‚Activists criticize EU proposed austerity measures‘
presstv.ir/detail/2013/02/19/289730/eu-proposed-austerity-measures-criticized

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat