Rubriky | Ameriky, Asie a Pacifik

Tags | ,

Američané jsou proti vyzbrojování syrských rebelů

Zveřejněno 28 června 2013 autorem FreePub

Americká vláda začala převážet zbraně do Jordánska pro militantní skupiny v sousední Sýrii.

Většina amerických občanů vyjádřila nesouhlas s vojenskou podporou protivládních sil v Sýrii.

V návaznosti na rozhodnutí amerického prezidenta Baracka Obamy schválit vyzbrojení militantních skupiny uvedlo 70% Američanů dotázaných v průzkumu Pew Research Center mezi 12. a 16. červnem, že jsou proti těmto agresivním plánům.

Průzkum ukázal nárůst o sedm procentních bodů v počtu těch, kteří jsou proti vyzbrojování rebelů, ve srovnání s výsledky průzkumu v březnu 2012.

>> Výsledky průzkumu Pew Research Center

Američtí představitelé a diplomaté řekli pro Wall Street Journal, že CIA pošle zbraně syrským bojovníkům během jednoho měsíce.

Zbraně jsou dodávány do Jordánska ze sítě skladišť, uvedl Wall Street Journal.

>> Wall Street Journal: U.S. Begins Shipping Arms for Syrian Rebels

V jiném průzkumu, který probíhal od 13. do 16. června pouze 15% Američanů uvedlo, že souhlasí s americkým mediálním tvrzením, že syrská vláda použila chemické zbraně proti rebelům.

Během nedávného projevu na Ford School of Public Policy při University of Michigan řekl bývalý americký ministr zahraničí Henry Kissinger, že americká média neříkají pravdu o aktuální situaci v Sýrii.

„Americký tisk dění v Sýrii popisuje jako konflikt mezi demokracií a diktátorem a že diktátor zabíjí vlastní lidi a my ho musíme potrestat. Ale to se ve skutečnosti neděje,“ řekl Kissinger.

Noviny Los Angeles Time napsaly, že začátkem tohoto měsíce CIA a americké síly pro speciální operace tajně cvičily militantní skupiny.

Tajné výcviky byly provedeny na základnách v Jordánsku a Turecku, obě země sousedí se Sýrií.

V nedávném video svědectví bývalý člen al-Kájdy Sheikh Nabil Naiim, který vedl její výcvikový tábor v Egyptě, odhalil, že vůdce fronty al-Nusra, hlavní teroristické skupiny v Sýrii bojující proti vládě prezidenta al-Assada, je agent CIA.

Nepokoje v Sýrii vypukly před dvěma lety. Od té doby byly tisíce lidí, včetně velkého počtu syrských vojáků a bezpečnostních pracovníků, zabity v konfliktu.

Damašek tvrdí, že je konflikt řízen ze zahraničí a existují zprávy, že je velmi vysoký počet rebelů cizí státní příslušnosti.

Překlad článku
www.presstv.ir/usdetail/311083.html

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat