Američané plánují demonstraci proti vládním špionážním programům

Zveřejněno 01 července 2013 autorem FreePub

Demonstrace se plánují ve více než stovce měst.

Skupina s názvem „Restore the Fourth“ organizuje protesty a vyzvala všechny americké občany, aby vyšli 4. července do ulic, vyjádřili nesouhlas s vládním „neústavním šmírováním“ a aby požadovali konec všech špionážních programů, které porušují čtvrtý dodatek ústavy – píše Huffington Post.

Ben Doernberg, spoluorganizátor protestní akce v New Yorku, řekl pro Huffpost Live, že jejich skupina fungovala ještě před únikem informací s pomocí Edwarda Snowdena, ale dodal, že se obává rostoucího trendu porušování občanských svobod.

Doernberg řekl, že se k jejich akci připojí koalice Stop Watching Us složená z mnoha zájmových skupin se stovkami tisíc stoupenců.


>> web Restore the Fourth
>> web Stop Watching Us

V dopise pro ředitele národní zpravodajské služby Jamese Clappera skupina 26 senátorů požaduje větší transparentnost v rámci vládních sledovacích programů. Obvinili Obamovu administrativu z použití „tajného souboru předpisů“ k ospravedlnění svých aktivit.

Snowden nedávno odhalil, že NSA shromažďuje obrovské množství údajů o milionech amerických občanů a cizinců prostřednictvím telefonů a internetu. Je na útěku kvůli obvinění na území USA ze špionáže.

Americká unie občanských svobod (ACLU) podala federální žalobu na NSA, protože sbírá data o Američanech a porušuje jejich ústavní právo na svobodu projevu a soukromí.

>> web: Americká unie občanských svobod

V posledním odhalení o amerických sledovacích programech německý časopis Der Spiegel uvedl, že jejich novináři viděli v září 2010 přísně tajný dokument NSA, který jim ukázal Snowden – ukazuje, že USA odposlouchávali kanceláře Evropské unie a získali přístup do vnitřní počítačové sítě EU.

Bílý dům tyto programy NSA obhajuje a tvrdí, že shromažďované údaje jsou užitečné při odvracení teroristických činností.

Překlad článku Americans to hold rallies against government spying programs
www.presstv.ir/usdetail/311487.html

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat