Rubriky | Ameriky, Asie a Pacifik

Tags | ,

Americká válka v Sýrii může trvat desetiletí [VIDEO]

Zveřejněno 20 září 2013 autorem FreePub

Tento komentář řekl americký komentátor.

„Pokud se Obamova administrativa zapojí do války proti Sýrii, a věřím, že je to izraelská politika, bude válka trvat více než deset let,“ řekl ve středu Gordon Duff, vedoucí redaktor Veterans Today, v rozhovoru pro PressTV.

„Počáteční politika, které jsme si vědomi, byla pokus balkanizovat Sýrii a vytvořit al-Kájdou vedený stát na hranici mezi Irákem a Sýrií a použít ho svrhnout“ iráckou vládu a destabilizovat Írán, dodal Duff.

Bývalá americký mariňák varoval, že se izraelská „politika přeměnila v něco mnohem závažnějšího, v regionální chaos riskující světovou válku. Tlačí Spojené státy do přímé konfrontace s Ruskem.“

Západ zesílil výzvy k vojenské akci proti Sýrii poté, co radikálové působící v Sýrii prohlásili 21. srpna, že byly stovky lidí zabity při vládním chemickém útoku na pevnost ozbrojenců na předměstích Damašku Ain Tarma, Zamalka a Jobar.

Řada západních zemí, včetně USA, Francie a Velké Británie, rychle přijala rétoriku války proti Sýrii navzdory skutečnosti, že Damašek kategoricky odmítl tato nepodložená tvrzení a oznámil, že chemický útok ve skutečnosti provedli rebelové jako operaci pod falešnou vlajkou.

Facebooková stránka zabývající se Sýrií

>> 10 důvodů, proč je diplomatické řešení krize v Sýrii nepravděpodobné
>> Obama: USA budou pokračovat ve vyhrožování Sýrii
>> Americký armádní dokument: Rebelové provedli v Sýrii útok sarinem

V pondělí OSN vydala zprávu vyšetřovatelů OSN, ve které se tvrdí, že byl při útoku použit sarin, který údajně zabil stovky lidí. Tým OSN neměl mandát na to, aby ukázal, kdo je na vině tohoto chemického útoku.

O den později ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že zpráva OSN prokázala, že chemické zbraně použity byly, ale nedokázala zodpovědět řadu otázek Moskvy, například zda byly tyto zbraně vyrobeny v továrně, nebo podomácku.

Lavrov řekl: „Máme velmi vážné důvody se domnívat, že to byla provokace,“ a dodal, že tam bylo „mnoho provokací“ ze strany extrémistů bojujících proti syrské vládě a lidu. „Všichni měli za cíl, po celé dva poslední roky, vyprovokovat zahraniční intervenci.“

Jinde Gordon Duff poznamenal: „Je to zvláštní náhoda, že al-Kájda od svého založené v 92. letech nikdy neříkala nic o ohrožování izraele. Al-Kájda se nikdy nepokoušela o aktivní terorismus proti Izraelem podporovaným osobám.“

>> Írán: Odpor veřejnosti odvrátil americkou válku proti Sýrii
>> Wall Street roste na základě návrhu odvrátit válku v Sýrii
>> Americký úder proti Sýrii by mohl vést k válce s Ruskem

Částečný překlad článku Possible US war on Syria to last a decade, Gordon Duff says
www.presstv.ir/detail/2013/09/18/324738/us-war-on-syria-to-last-a-decade

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat