Rubriky | Afrika, Ameriky

Tags | , ,

Americká veřejnost chce konec vojenské pomoci Egyptu

Zveřejněno 21 srpna 2013 autorem FreePub

Uvedl to nový průzkum veřejného mínění Pew Research Center.

Více než polovina Američanů říká, že pro Spojené státy bude lepší, když přeruší vojenskou pomoc Egyptu, aby vyvinuly tlak na vládu, tvrdí nový průzkumu.

Průzkum uveřejněný v pondělí ukazuje, že 51% v občanů USA uvedlo, že bude lepší odříznout vojenskou pomoc armádě Egypta.

Podle průzkumu provedeného od 15. do 18. srpna u 1000 dospělých občanů, uvedlo také 50% respondentů, že prezident Barack Obama nebyl dostatečně tvrdý vůči egyptské armádě v reakci na násilí páchané na protivládních demonstrantech.

The Daily Beast v pondělí uvedl, že Obamova administrativa tajně pozastavila vojenskou pomoc do Egypta.

>> Pew Research Center: Public Backs Cutoff of Military Aid to Egypt
>> The Daily Beast: Senator: Obama Administration Secretly Suspended Military Aid to Egypt

Mluvčí senátora Patrick Leahyho řekl v rozhovoru pro The Daily Beast, že se Obamova administrativa rozhodla neposkytnout pomoc Egyptu.

USA dávají Egyptu 1,3 miliard dolarů vojenské pomoci a asi 250 milionů dolarů hospodářské pomoci každý rok, někteří odborníci říkají, že je cílem přimět egyptskou vládu, aby s Izraelem dodržovala dohody z Camp Davidu.

Američtí aktivisté říkají, že zatímco USA nešetří miliardami svých peněz daňových poplatníků na Egypt, tak americká pomoc Egyptu ve skutečnosti prospívá Izraeli a poškozuje egyptskou ekonomiku.

„Podpora Egypta je vlastně skrytou pomocí Izraeli, protože USA podstatě platí egyptskou vojenskou juntu k tomu, aby dodržovala jejich rozkazy, a zejména spolupracovala se sionisty a střežila hranice Gazy,“ řekl Dr. Kevin Barrett, redaktor Veterans Today, pro PressTV.

Barrett také řekl, že pomoc USA ničí egyptskou ekonomiku, protože „vytváří obrovskou a parazitující vojenskou byrokracii, která dnes dominuje egyptské ekonomice.“

Překlad článku US public wants cut off of military aid to Egypt
www.presstv.ir/detail/2013/08/20/319659/us-egypt-poll-pew

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat