Rubriky | Ameriky

Tags | ,

Americké akcie padají kvůli vládnímu nouzovému režimu [VIDEO]

Zveřejněno 07 října 2013 autorem FreePub

Americký akciový trh se propadl na nejnižší úroveň za poslední téměř měsíc.

Dow Jones Industrial Average poklesl o 135 bodů. 0,9 procentní propad indexu Dow se přiblížil k hranici 15 000 bodů. Standard & Poor’s 500 index také poklesl – o 17 bodů neboli o 1% na svou nejnižší úroveň od 6. září.

Navíc dolarový index, kteří měří americkou měnu vůči celé řadě dalších měn, pokračoval v poklesu pět dní po sobě.

1. října byly některé funkce a instituce americké vlády zavřeny či pozastaveny, protože se republikáni a demokraté v Kongresu odmítli domluvit na dočasném vydání zákona, který by dále financoval vládu.

Během svého čtvrtečního projevu ve stavení firmě prezident Barack Obama obvinil republikány v Kongresu za nouzový vládní režim a vyzval Kongres, aby „schválil rozpočet, který bude financovat naši vládu.“


Pokud video nefunguje, je ke stažení >> zde <<

>> Jaké jsou platy amerických vojáků?
>> 11 důvodů, proč je americký vládní stav nouze nebezpečný
>> USA a Izrael podcenily sílu Sýrie [VIDEO]

Mezitím čelí americký Kongres dluhovému stropu v polovině října, očekává se, že vláda vyčerpá své hotovostní rezervy 17. října.

Podle ministra financí Jacka Lewa je americký národní dluhový strop na úrovni 16,7 bilionů dolarů a bude ho dosaženo 17. října. Lew slíbil, že použije všechna mimořádná opatření, aby USA zůstaly pod dluhovým limitem do této doby. Po 17. říjnu bude mít vláda USA v hotovosti pouze 30 miliard dolarů.

Podle amerického zákona vláda nemůže prolomit dluhový limit a zákonodárci musí přijmout zákony, které povolí vládě překročit tento limit. Jestliže nebude schválena tato právní úprava, vláda nebude moci platit své účty.

Republikáni požadují odfinancování nebo zpoždění Obamova zákona Affordable Care Act, který je také známý jako Obamacare, na oplátku za zvýšení schopnosti vlády půjčovat si další peníze.

„Celé to je o jedné věci – republikánská posedlost cenově dostupnou péčí ze zákona. To ze zdá být jedinou věcí, která nyní spojuje republikány,“ řekl Obama při svém projevu v Marylandu.

Americké ministerstvo financí varovalo před katastrofálními dopady. Mezinárodní měnový fond také varoval, že potenciální insolvence USA by způsobila chaos v globální ekonomice.

>> Babiš a Telička: ANO, buď nám lezte do prd*le, nebo běžte do p*če
>> Deset chemických útoků Spojených států, které svět ignoruje
>> Pět nejčastějších mýtů o GMO odhaleno

Překlad článku US stocks fall amid government shutdown
www.presstv.ir/detail/2013/10/04/327481/us-stocks-fall-amid-government-shutdown/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat