Rubriky | Ameriky

Tags | ,

Americké město zvažuje povinné vlastnictví zbraně

Zveřejněno 09 března 2013 autorem FreePub

Obyvatelé města v americké Georgii možná budou muset mít vlastní střelnou zbraň.

Pokud vyhláška projde, pak bude Nelson druhým městem ve státě Georgia s nařízeným vlastnictvím zbraně. Family Protection Act byl navrhnut lídrem města Nelson, které se nachází pouhých 50 kilometrů od Atlanty. Vyzývá každou domácnost, aby měla zbraň jako prostředek pro udržení nízké kriminality. Návrh byl tento týden jednomyslně schválen městskou radou.

„S cílem zajistit krizový management města a dále zajistit ochran, bezpečnost a všeobecné blaho pro obyvatele. Každá hlava domácnosti bude muset mít zbraň společně s municí.“

Ačkoli nebude žádný trest za to, že nebude mít domácnost zbraň, tak to pole radního Duana Cronica povede k odrazení zločinců.

„Pokud se teď někdo bude snažit dostat do vašeho domu a způsobit újmu vám nebo vaší rodině, tak se bude muset rozhodnout – když rozbiji dveře, co mě za nimi čeká?“ řekl Cronic na schůzi městské tady.

Ale ne všichni obyvatelé souhlasí s touto vyhláškou – zejména proto, že jej nemají v úmyslu dodržovat.

„Proč máme legislativu, která se nebude vymáhat? Jaký to má smysl? Prostě chtějí publicitu, aby mohli říct, že je Nelson město plné zbraní. To je nejhorší vláda. Vláda, která nařizuje, co může a musí mít svobodný jedinec u sebe doma,“ řekl obyvatel města Nelson Lamar Kellett.

Kriminalita ve městě Nelson se skládá většinou z drobných krádeží, ne z kriminality se zbraněmi. Ale to nezastavilo Cronica od protlačení vyhlášky.

Městečko Nelson má 1300 obyvatel a zaměstnává pouze jednoho policistu a ten pracuje pouze v noci. Když je přes den mimo službu, tak musí obyvatelé volat místní kancelář šerifa v případě potřeby, což má za následek delší dobu odezvy, řekl Cronic agentuře Reuters.

Obyvatelé města Nelson budou o vyhlášce hlasovat 1. dubna. Podobná vyhláška byla přijata v nedalekém městečku Kennesaw v roce 1982. Město Virgin v Utahu ji má také od roku 2000, i když ji město nevymáhá.

Čtěte také: Kniha z roku 1991 předpovídá střelbu ve školách

Překlad článku Georgia town considers mandatory gun ownership
rt.com/usa/nelson-georgia-gun-law-006

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat