Rubriky | Asie a Pacifik

Tags | ,

Americké sankce zabíjí íránské děti

Zveřejněno 21 srpna 2013 autorem FreePub

Barbarské Amerikou vedené sankce zabíjí íránské děti, uvedl Dr. Alireza Marandi.

V dopise generálnímu tajemníkovi OSN Pan Ki-munovi prezident Akademie lékařských věd Íránu Dr. Alireza Marandi napadl Washington za sadistickou pomstu na íránských dětech prostřednictvím nelidských sankcí proti Íránu.

Následuje kompletní text dopisu:

1.srpna 2013
Generálnímu tajemníkovi OSN
Jeho Excelenci Panu Ki-munovi

Excelence,

Po mých dopisech z 26. listopadu 2012 a 26. ledna 2013 o velmi nepříznivých účincích komplexních sankcí uvalených západními zeměmi na zdraví a pohodu íránské populaci, píšu znova a zdůrazňuji, že tyto nelidské sankce – spolu s novými sankcemi proti těm, kteří mají nebo obchodují s íránskou národní měnou, které budou v brzké době realizovány podle vlády Spojených států – určitě mají značný negativní dopad na zdraví íránské veřejnosti, včetně žen, dětí, pacientů v nemocnicích a na každého, kdo bere léky.

Jako osoba odpovědná za monitorování zdraví lidí mé země na národní úrovni, znovu Vás varuji jako toho, kdo nese odpovědnost za obranu základních lidských práv, že uplatňované sankce způsobily a nadále způsobují akutní nedostatek potřebných potravin a léků.

Sankce také tyto důležité potřeby zdražují. Výsledkem je, že se tyto nepostradatelné zdroje staly nepřístupnými pro nejzranitelnější osoby společnosti, včetně dětí, matek, starých lidí, pacientů se specifickými onemocněními a pacientů s rakovinou. Tyto sankce doslova znemožňují mnohým pacientům sehnat základní léky pro jejich léčbu, jsme stále častěji svědky případů postupné podvýživy a smrti dětí a pacientů se specifickými chorobami.

Již více než tři desetiletí zavádí Írán velmi úspěšné zdravotní plány a programy podpořené Světovou zdravotnickou organizací, které výrazně zlepšily celkový zdravotní stav celého národa. Tyto úspěchy jsou nyní vážně ohroženy eskalací barbarských sankcí v posledních několika týdnech, zejména vládou USA.

Proto Vás ještě jednou upozorňuji na tento velmi důležitý bod. Hrubou nedbalostí Organizace spojených národů a další mezinárodní organizace ohledně tohoto problému oslabí tyto již zmenšené mezinárodní organizace na obranu nezadatelných práv nevinných jednotlivců a populací tváří tvář sadistickému kolektivnímu trestu.

Se srdečným pozdravem,
Seyed Alireza Marandi, M.D.

prezident,
Akademie lékařských věd

>> 3 z 10 amerických voličů: “ozbrojená revoluce může být nutná”
>> Město New York umožňuje lékařům předepisovat čerstvé ovoce a zeleninu k léčbě obezity
>> Město New York City může zbankrotovat jako Detroit


Obrázek je pouze ilustrační.

Překlad článku Barbaric US-led sanctions killing Iranian children: Dr. Alireza Marandi
www.presstv.ir/detail/2013/08/21/319743/sadistic-us-bans-slaying-iran-children

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat