Rubriky | Svět

Americký aktivista: Izrael může vyvolat nukleární válku mezi Ruskem a USA

Zveřejněno 10 srpna 2013 autorem FreePub

Varování amerického politického aktivisty Lyndona LaRouche.

Americký politický aktivista Lyndon LaRouche varoval, že pokračování izraelského chování vůči Sýrii, včetně nedávných leteckých úderů, může skončit americko-ruskou termonukleární válkou.

Jeho připomínky se objevily v článku Jeffreyho Steingerga, který byl zveřejněn v nejnovějším vydání týdeníku Executive Intelligence Review (EIR), který založil sám LaRouche.

„Lyndon LaRouche 3. srpna varoval, že by probíhající izraelské akce (včetně bombardování skladiště blízko Latakia v Sýrii izraelským letectvem dne 5. července) mohly spustit větší válku, zatáhnou Spojené státy do atomového konfliktu s Ruskem,“ začíná článek.

>> 24 znamení kolabující Ameriky: Hnijící, postindustriální, postapokalyptická pustina
>> 10 nejnebezpečnějších měst v Americe
>> Studie: Americký dluh je šestkrát větší, než se tvrdí

Po útoku američtí představitelé uvedli, že nálet nedokázal zničit všechny rakety. Steinberg řekl, že únik informací prokázal, že se USA chtěly distancovat od jakéhokoliv vojenského opatření proti ruským cílům v Sýrii, aby se zabránilo další eskalaci jakéhokoliv budoucího konfliktu s Moskvou.

„Podle amerických zpravodajských zdrojů kontaktovaných EIR jsou zmíněné úniky informací určeny k tomu, aby bylo jasné, že Spojené státy nepodporují izraelské nálety proti ruským cílům v Sýrii. Takové útoky by mohly vést k eskalaci, které by zatáhly Spojené státy do přímé konfrontace s Ruskem.“

LaRouche, osmkrát kandidát na prezidenta,řekl v roce 2004, že „pokračující tlaky na prezidenta George W. Bushe, aby zahájil válku proti Iráku, je vládní politika Izraele z roku 1996, která byla vnucena prezidentovi izraelskými agenty uvnitř izraelské vlády.“

Překlad článku Israel can spark US-Russia thermonuclear war: LaRouche
www.presstv.ir/detail/2013/08/08/317842/israel-can-spark-usrussia-nuclear-war

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat