Rubriky | Ameriky, Asie a Pacifik

Tags | ,

Americký armádní dokument: Rebelové provedli v Sýrii útok sarinem

Zveřejněno 14 září 2013 autorem FreePub

Ukazuje to uniklý dokument americké armády.

Podle tohoto dokumentu na al-Kájdu napojená teroristická skupina měla k dispozici sarin, který produkovala a který byl použit při chemických útocích v Sýrii.

Tajný dokument obdržený WND potvrzuje, že byl tento jedovatý plyn zabaven předním členům militantní skupiny fronta al-Nusra. Tato teroristická skupina stojí za hrůznými útoky proti syrským vojákům i proti syrským civilistům.

>> WND: U.S. military confirms rebels had sarin

Zpráva National Ground Intelligence Center uvádí, že al-Kájda v Iráku vyrobila sarin a pak ho dopravila frontě al-Nusra v Sýrii.

Turecká protiteroristická policie zabavila dvoukilogramový válec sarinu členům nechvalně známé teroristické skupiny poblíž syrské hranice.

>> Většina Britů je proti útoku na Sýrii
>> Rusko: Americký útok na Sýrii může způsobit jadernou katastrofu
>> Ron Paul: Sýrie je způsob jak USA “napochodují do Íránu”

Obamova administrativa tvrdí, že militantním skupinám, které bojují proti vládě syrského prezidenta al-Assada, schází schopnost vyrobit sarin a provést útoky tímto plynem. Nový armádní dokument však odhaluje, že sarin získaný frontou al-Nusra mohl být použit při loňských březnových útocích na civilisty a vládní vojáky v Aleppu.

Spojené státy také jednoznačně obvinily vládu syrského prezidenta Bašára al-Assada z provedení smrtícího chemického útoku poblíž Damašku 21. srpna.

Nicméně uniklý vojenský dokument popisuje, že sarin zabavený v Turecku odpovídá sarinu použitém při srpnovém chemickém útoku, uvedl přední expert na terorismus Dr. Yossef Bodansky.

>> WND: Expert: Poison gas was ‚kitchen‘ variety

Vysoce postavení důstojníci zpravodajské služby podporují Bodanskyho závěr a říkají, že nejsou přesvědčeni, že za chemickým útokem z 21. srpna stojí Assadova vláda.

Kromě toho tucet bývalých amerických vojenských a zpravodajských představitelů informovalo prezidenta Obamu v dopise, že obvinění syrské vlády je založeno na nepravdivých zpravodajských informacích.

>> Wall Street roste na základě návrhu odvrátit válku v Sýrii
>> Americký úder proti Sýrii by mohl vést k válce s Ruskem
>> 59% Američanů je proti úderu na Sýrii


Fotografie je pouze ilustrační.

Překlad článku US military document: Rebels had sarin gas for attack in Syria
www.presstv.ir/detail/2013/09/14/323928/us-file-syrian-rebels-had-sarin-gas/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat