Rubriky | Ameriky, Asie a Pacifik

Tags | ,

Americký zákonodárce: McCain podporoval al-Kájdu v Sýrii

Zveřejněno 12 října 2013 autorem FreePub

Republikánský senátor John McCain údajně „podporoval al-Kájdu“ v Sýrii.

Během svého projevu na každoročním summitu Values Voters ve Washingtonu republikán Louie Gohmert (Texas) ostře kritizoval McCaina za jeho podporu bývalého libyjského diktátora Muammara Kaddáfího, bývalého egyptského diktátora Husního Mubaraka a bojovníků v Sýrii, kteří jsou napojeni na al-Kájdu.

Gohmertova kritika byla reakcí na výroky McCaina při rozhovoru se stanicí Fox News, kde popsal úsilí republikánů odfinancovat Obamův zákon Affordable Care Act (známý jako Obamacare) jako „bláznovství.“

Začátkem tohoto roku McCain, který je tvrdým zastáncem amerického úderu proti Sýrii, se setkal s vůdci militantů v této blízkovýchodní zemi.

>> Američané demonstrují proti nouzovému vládnímu režimu
>> Nad Německem budou létat americké bezpilotní letouny
>> Ameriku řídí šéfové z Wall Streetu

Republikánský senátor dokonce odmítl jako „nepravdivou“ studii časopisu Foreign Policy, která tvrdí, že na al-Kájdu napojení „extrémisté“ stále tvoří opoziční síly v Sýrii.

„Skupiny na extrémnějším konci spektra a to zejména ty spjaté s al-Kájdou se ukázaly pozoruhodně schopné při šíření svých vojenských zdrojů napříč rozsáhlou částí území, zapojují se do bitev v klíčových okamžicích a využívají svou vynikající organizační strukturu k vytvoření politické kontroly a vlivu na území,“ píše se v této zprávě, která byla publikovaná v září.

Sýrii svírají smrtící nepokoje od roku 2011. Podle OSN bylo zabito více než 100 000 lidí a miliony dalších byly vysídleny kvůli násilí.

Damašek tvrdí, že je chaos řízený ze zahraničí a objevují se zprávy, že je vysoký počet militantů cizí státní příslušnosti.

Syrská vláda tvrdí, že militanty podporuje Západ a jeho regionální spojenci – především Katar, Saúdská Arábie a Turecko.

>> Americké akcie padají kvůli vládnímu nouzovému režimu [VIDEO]
>> 11 důvodů, proč je americký vládní stav nouze nebezpečný
>> USA a Izrael podcenily sílu Sýrie [VIDEO]

Překlad článku US lawmaker: McCain supported al-Qaeda in Syria
www.presstv.ir/detail/2013/10/12/328949/us-lawmaker-mccain-supported-alqaeda/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat