Rubriky | Asie a Pacifik

Američtí vojáci zaútočili na afghánskou nemocnici

Zveřejněno 03 března 2013 autorem FreePub

Američané předstírají šok ze zákazu speciálních sil v provincii Wardak.

Objevují se další detaily o jejich chování v této provincii, zázrakem je, že tam Američané tak dlouho operovali bez takového zákazu.

Nejnovější informace pochází od Švédského výboru pro Afghánistán (SCA), který oznámil, že američtí vojáci znovu napadli jednu z afghánských nemocnic minulý měsíc v provincii Wardak, poškodili toto místo a zničili zařízení před tím, než odešli. To je podruhé, co byla klinika napadena Američany v posledních měsících a ten samý objekt byl v říjnu dva a půl dne obléhán, Američané nevysvětlitelně obsadili toto zařízení a vzali každého pacienta a civilistu do vězení, nakonec je všechny propustili.

Spojené státy mají mimořádně špatnou historii s ohledem na Ženevské konvence pro ochranu vzdálených nemocnic a napadly jinou nemocnici SCA v roce 2009, rozbíjeli vše okolo a nařídili doktorům, aby nikoho jiného neléčili, odkud nenahlásí svá jména okupačním silám NATO.

NATO potvrdilo nedávný útok na nemocnici a trvalo na tom, že byl proveden „ve spojení s afghánskými silami“ a že oni „odškodnili“ vlastníky budovy za způsobené škody.

Čísla a fakta

Útoky ozbrojených sil Spojených států v Afghánistánu, včetně leteckých úderů, údajně zabily stovky dětí v průběhu posledních čtyř let, tvrdil to orgán OSN pro monitorování práv dětí.

V Ženevě sídlící Výbor pro práva dětí řekl Spojeným státům, že je „zděšen zprávami o smrti stovek dětí v důsledku útoků a leteckých úderů amerických sil v Afghánistánu.“

Podle OSN bylo v konfliktu v Afghánistánu zabito 13 431 civilistů mezi roky 2007 a koncem srpna 2012.

Překlad článku US troops attack Afghan hospital
presstv.ir/usdetail/291057.html

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat