Rubriky | Ameriky, Asie a Pacifik

Tags | ,

Analytik: Americká vojenská intervence v Sýrii by byla sebevražda

Zveřejněno 27 srpna 2013 autorem FreePub

Politolog varoval před potenciální vojenskou intervencí Spojených států v Sýrii.

Řekl, že by „dobrodružství“ Washingtonu v Sýrii bylo „sebevražedné“.

V sobotním rozhovoru pro PressTV Webster Griffin Tarpley řekl, že realita na Blízkém východě je dnes odlišná od té v roce 2003, kdy Amerikou vedené síly napadly Irák pod záminkou zničení zbraní hromadného ničení (ZHN).

„Rozdíl je v tom, že teď s přítomností Ruska na straně Sýrie … a přítomnost Íránu a novými mocnostmi a jiným vojenským prostředím se konstantní dobrodružnost, která byla trestná v roce 2003, změní na sebevražedné dobrodružností,“ řekl Tarpley.

>> Syrská armáda dobyla většinu provincie Latakia
>> UNHCR: Rekordní počet Syřanů utíká do Iráku
>> Bašár al-Assad: Sýrie je odhodlána vymýtit terorismus

Facebooková stránka zabývající se Sýrií

23. srpna americký ministr obrany Chuck Hagel řekl, že Pentagon rozmístil námořní síly a prostředky v rámci „nepředvídatelných možností“ dle prezidenta Baracka Obamy ohledně Sýrie.

Hagel zopakoval podobné poznámky při nedělní návštěvě Malajsie s tím, že Obamova administrativa stále zvažuje otázku, zda použít v Sýrii vojenskou sílu v reakci na údajné použití chemických zbraní.

Tarpley dále popsal nedávná obvinění z chemického útoku syrskou armádou jako provokaci s cílem zakrýt těžké ztráty způsobené skupinám bojovníků Takfiri.

„Ozbrojenci jsou zoufale závislí na zahraniční intervenci. Potřebují Spojené státy, aby je vytáhly z problémů. Bez amerického zásahu jsou ztraceni,“ řekl analytik.

Sýrie je v sevření smrtících nepokojů od roku 2011. Podle zpráv podporuje Západ se svými regionálními spojenci – Katar, Saúdská Arábie a Turecko – radikály uvnitř Sýrie.

25. července generální tajemník OSN Pan Ki-moon řekl, že bylo v Sýrii zabito více než 100 000 lidí od začátku povstání. Miliony dalších byly přemístěny kvůli násilí.

Překlad článku Potential US military intervention in Syria suicidal: Analyst
www.presstv.ir/detail/2013/08/25/320473/us-military-act-against-syria-suicidal

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat