Rubriky | Ameriky

Tags |

Anketa: Američané jsou nespokojeni s Kongresem [VIDEO]

Zveřejněno 24 října 2013 autorem FreePub

Většina Američanů si myslí, že by většina republikánů v Kongresu neměla být znovu zvolena.

Podle průzkumu CNN/ORC, který proběhl mezi 18. a 20. říjnem, uvedlo 54% respondentů, že si demokraté v Kongresu nezaslouží vrátit se do Washingtonu po listopadu 2014.

Jen 20% uvedlo, že si většina republikánských zákonodárců zaslouží zůstat ve svém úřadě další funkční období a 42% uvedlo, že si demokraté zaslouží znovuzvolení.

Průzkum odráží to, co mnozí vnímají jako explozi v republikánské straně po fiskálním boji, který poslal vládu do nouzového režimu a který téměř vedl k insolvenci USA s dluhem 16,7 bilionů dolarů.


Pokud video nefunguje, je ke stažení >> zde <<

>> Většina Američanů si myslí, že USA míří špatným směrem
>> Americký zákonodárce: McCain podporoval al-Kájdu v Sýrii
>> Ameriku řídí šéfové z Wall Streetu

V jiném celostátní, průzkumu USA TODAY/Princeton Survey Research Poll téměř polovina Američanů (47%) uvedla, že Kongres bude lépe fungovat, když bude téměř každý člen Kongresu nahrazen někým jiným.

Většina lidí v Americe je pesimistická ohledně současného a budoucího stavu americké ekonomiky.

V dalším průzkumu, který provedli společně ABC News a Washington Post, více než polovina dotázaných obvinila republikány z fiskální paralýzy.

Ačkoli dohoda na poslední chvíli v Kongresu zachránila Spojené státy před bezprecedentní platební neschopností, nadále existují obavy z patové situace, která může nastat příští rok.

Vládní nouzový režim začal 1. října a oficiálně skončil 17. října po kompromisní dohodě v Kongresu, která bude financovat vládu až do 15. ledna. Dohoda také dovolila ministerstvu financí půjčovat si finanční prostředky až do 7. února.

>> Britský premiér: Snowden nám poškodil národní bezpečnost
>> Snowden: Špionáž USA snižuje lidem schopnost myslet [VIDEO]
>> Snowden se sešel s dalšími informátory v Moskvě

Překlad článku Polls: Americans dissatisfied with Congress
www.presstv.ir/detail/2013/10/23/330856/polls-americans-congress-lawmakers/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich