Evropané se ji bojí více než jiné společenské nebo ekonomické situace.
Z nezaměstnanosti mají větší strach než z trestných činů nebo inflace, odhalil průzkum veřejného mínění.
Průzkum provedla nezisková výzkumná skupina GfK a v úterý jej publikovala v Německu. Anketa je založená na rozhovorech s 13 300 lidmi z 12 zemí včetně Rakouska, Belgie, Velké Británie, Francie, Německa, Itálie, Nizozemí, Polska, Ruska, Španělska, Švédska a Irska.
Podle průzkumu se stal strach z nezaměstnanosti největším strachem pro občany sedmi evropských států. Jako největší problém je nezaměstnanost vnímána Španěly (72%), Francouzi (69%) a Němci (32%).
Mezitím se v květnu nezaměstnanost eurozóny zvýšila na nejvyšší úroveň za posledních 20 let. Zhruba 19,22 milionů lidí (12,2%) je bez práce, uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
Od července 2008, kdy začala finanční krize, přišlo o práci 13,8 milionů lidí, uvedla OECD.
Evropa se ponořila do finanční krize na počátku roku 2008. Insolvence nyní ohrožuje silně zadlužené země, jako je Řecko, Portugalsko, Itálie, Irsko a Španělsko.
Zhoršující se dluhová krize donutila vlády Evropské unie přijmout tvrdá úsporná opatření a tvrdé ekonomické reformy, které spustily případy sociálních nepokojů a masivní protesty v mnoha zemích.

Překlad článku Fear of unemployment marks top worry for Europeans: Poll
www.presstv.ir/detail/2013/07/09/313047/unemployment-top-worry-for-europeans