Rubriky | Asie a Pacifik

Anonymous: Vymažeme Izrael z Internetu

Zveřejněno 16 března 2013 autorem FreePub

Anonymous plánují masivní kybernetický útok proti Izraeli.

Hacktivistická skupina Anonymous, spolu s mnoha dalšími hackery, plánuje masivní kybernetický útok proti Izraeli, hrozí, že ho „vymažou“ z internetu. Izrael zřejmě bere tuto hrozbu vážně a připravuje se na obranu.

„Hacktivisté spustí kyber útok proti Izraeli 7. dubna,“ napsali Anonymous na Twitter, povolávají hackery po celém světě, aby se připojili k druhé „OpIsrael.“

Izraelské vládní agentury se údajně na útok připravují: „Je to něco, co se organizuje online několik poledních dní. Tento plán se od předchozích útoků liší tím, že je opravdu organizován Anonymous a na ně napojenými skupinami po celém světě,“ řekl pro Haaretz Ofir Ben Avi, ředitel online skupiny Accessible Government.

První kyber útoky OpIsrael byly zahájeny haktivistickou skupinou během izraelské operace „Pilíř obrany,“ šlo o útok na Gazu v listopadu 2012.

„Jsme Anonymous. Jsme legie. Neodpouštíme. Nezapomínáme. Pro Izrael je příliš pozdě, očekávejte nás,“ uvedly izraelské úřady jejich prohlášení.

Po OpIsrael zveřejnili online osobní data pěti tisíc izraelských činitelů, včetně jmen, identifikačních čísel a osobních e-mailů.

Anonymous byli také zapojeni do útoků, při kterém bylo zveřejněny údaje 600 000 uživatelů populární izraelské e-mailové služby Walla.

Zhruba 700 izraelských webových stránek utrpělo opakovaně zásahy kyber útoky, včetně státních systémů, jako jsou ty z ministerstva zahraničí a oficiální prezidentská webová stránka.

Překlad článku Anonymous plots massive cyber-attack
rt.com/news/anonymous-cyber-attack-israel-241

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat