Rubriky | Ameriky

Tags | ,

Armáda si vytiskne bezpilotní letouny pomocí 3D tiskárny

Zveřejněno 02 června 2013 autorem FreePub

Armáda by tak měla k dispozici nekonečný arzenál bezpilotních letounů (dronů).

3D tiskárny – postmoderní stroje, které tisknou vše možné od orgánů přes pizzu po zbraně. Americká armáda nyní upřela pohled na tuto technologii, aby jí získala převahu na bitevním poli. Nedávno člen amerického námořnictva uvedl argument pro přidání bezpilotních letounů a dokonce i munice na seznam položek, které by 3D tiskárna mohla tisknout.

Další články na téma bezpilotních letounů naleznete na našem webu pod tagem [DRONY]

Fandové a inženýři si již s touto myšlenkou pohrávali, ale teprve námořnictvo může zrealizovat tuto myšlenku. V článku publikovaném minulý měsíc v Armed Forces Journal poručík Michael Llenza diskutoval o tom, že by to mohl být další krok námořnictva.

„Pro námořnictvo tato technologie představuje posun zásob z fyzického světa do digitální podoby,“ napsal Llenza. „Místo skutečných součástek může loď nést 3D tiskárny a zásoby různých přísad a jednoduše si stahovat konstrukční soubory potřebné pro tisk věcí podle potřeby.“

Jaké věci? Podle Llenzy jakékoliv.

„Dnešní tiskárny jsou obvykle omezeny na tisk dílů pouze z jednoho materiálu a to je velký problém,“ řekl. „Ale vývoj tiskáren, které by tiskly z více materiálů, je na dobré cestě, technologie jde kupředu.“

Llenza pokračoval k vysokoškolským studentům z University of Virginia, jejichž bezpilotní letoun byl řízen mobilním telefonem. Vědci stále pracují na této technologii, ale očekává se, že jsou jen krůček od toho, než budou bezpilotní letouny vyráběny zcela podle digitálních plánů a 3D tiskárny s tvarovatelnými polymery a plasty.

„Konečným cílem je dron, který odletí přímo od tiskárny s elektronikou a pohonem,“ napsal Llanza.

„Možnost tisknout drony na lodích a posílat je k provozním základnám nebo používat během operací při katastrofách by mohlo být obrovským potenciálem pro námořníky a mariňáky,“ napsal.

Částečný překlad článku Navy considers 3D-printing future fleets of drones
rt.com/usa/3d-navy-drones-printers-960

Další články na téma bezpilotních letounů naleznete na našem webu pod tagem [DRONY]

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat