Bakterie jsou důležité pro správnou funkci imunity

Zveřejněno 16 dubna 2013 autorem FreePub

Vědci nyní potvrzují, co mnozí tvrdí již roky, ohledně role bakterií v našem těle.

Bakterie a denní vystavení bakteriím je důležité pro správnou funkci imunitního systému.

Mnoho rodičů se ujišťuje, aby jejich děti nebyly vystaveny bakteriím – cokoliv co obsahuje triclosan – antibakteriální ubrousky, gely, mýdla, atd. Děti pak nejsou vystaveny dostatečnému množství imunitu posilujících bakterií v prostředí.

Dospělí jsou také ovlivněni – mnozí jedinci mají pocit, že prakticky všechny choroboplodné zárodky a bakterie jsou špatné a vynakládají velké úsilí, aby se jich ve svém každodenním životě zbavili.

Nový výzkum, který dokazuje to, co bylo známo celá staletí, ukazuje, že se mohou objevit problémy v případě menšího vystavení se působení bakterií. [zdroj – studie] Ve skutečnosti z toho můžete onemocnět. Koncept je nazýván „hygienickou hypotézou“, která v zásadě tvrdí, že nemoci postihují spíše jedince v moderním světě, kde je moderní hygiena a dezinfekce králem.

Studie ukazuje, jak snížené působení bakterií může drasticky ovlivnit vaše zdraví a zdraví vaší celé rodiny. Výzkumníci testovali dvě skupiny myší s velmi odlišnými výsledky.

První skupina byla vystavena normálnímu prostředí s bakteriemi, zatímco druhá skupina byla v prostředí úplně bez bakterií. Vědci pak porovnali imunitní systémy těchto dvou skupin a našli důkaz, který silně dokazuje význam vystavení bakteriím.

Nejen že myši vystavené mikrobům měli silnější imunitní systém, než druhá skupina, ale ta druhá skupina měla i významné záněty plic a tlustého střeva – podobně jako astma a ulcerativní kolitida u lidí.

„Je zde velmi prospěšná role mikrobů, co se týče zdraví.“ Řekl autor studie, Dr. Richard Blumberg. [zdroj]

I když to může být pro moderní společnost výzvou, je důležité se nechat vystavit přirozenému působení bakterií v životním prostředí. Zvláště prospěšné může být, když budete chodit bosi po zemi. [zdroj]

Je také důležité konzumovat dostatečné množství probiotik v potravě, které obsahují známí „dobré bakterie“. Fermentované potraviny, jako např. kysané zelí, tempeh, miso nebo kefír, jsou bohaté zdroje probiotických bakterií.

Překlad článku Scientists Confirm Bacteria is Essential to Proper Immunity
naturalsociety.com/scientists-confirm-bacteria-is-essential-to-proper-immunity

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat