Billboard získává vodu ze vzduchu ze vzduchu

Zveřejněno 04 září 2013 autorem FreePub

Atmosferický zdroj vody může neobyvatelná místa učinit obyvatelná.

Atmosférické generátory vody jsou skvěle řešené aplikace pro alternativní životní styl. Existují tady a teď (ale budou pravděpodobně vylepšeny) a jsou již na trhu [v USA – pozn. překladatele] pro jednotlivé rodiny, jsou také prodávány pro průmyslová nebo komunitní použití.

Mohlo by to pomoci místům na světě, která bojují o základní přežití? Co by se stalo, kdyby chudí dostali tuto vodu, nebo soukromé osoby strachující se o kvalitu vody vytvořily vlastní dodávky vody?

Bez ohledu na motivaci nebo rozsah projektu nemusíme být v zajetí tržního systému, který profituje z umělého nedostatku, hromady léků a/nebo prudkému růstu sazeb – alespoň tam, kde je to žádoucí, může být alternativa.

>> Voda a hygiena jsou lidská práva! Voda je veřejné dobro, ne komodita!
>> Druhá velká ekonomická deprese se prohlubuje po celém světě
>> 5 důvodů, proč je GMO receptem pro globální hladomor

Vodu produkující billboard je navržena tak, aby inspiroval

University of Engineering and Technology (UTEC) v Limě v Peru se spojila s reklamní agenturou MAYO-DRAFT FCB a společně vytvořily reklamní billboard, který zachytává vlhkost z pouštního vzduchu a získává z ní přefiltrovanou pitnou vodu.

Reklamní billboard je postaven podél dálnice a obsahuje zařízení pro sběr, přeměnu a čistící mechanismů (včetně vzduchového filtru, kondenzátoru, uhlíkového filtru a chladící nádrže). Elektrický systém získává vlhkost z vlhkého vzduchu pomocí reverzní osmózy a dodává čistou pitnou vodu přes malé kanálky až do kohoutku na spodní části konstrukce.

Atmospheric Water Generator diagram

Překlad článku
truthstreammedia.com/solutions-billboard-dispenses-public-water-drawn-from-air

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat