Rubriky | Ameriky

Tags | ,

Bílý dům říká NE amnestii pro Snowdena

Zveřejněno 21 prosince 2013 autorem FreePub

Bílý dům v pondělí uvedl, že nepodporuje amnestii pro whistleblowera Edwarda Snowdena.

Během nedělního rozhovoru s CBS řekl Richard Ledgett – vedoucí pracovní skupiny NSA, která přezkoumává neautorizované zveřejňování informací Snowdenem – že amnestie mohla být zarušena, pokud by Snowden slíbil, že se nebude účastnit jakýchkoliv dalších úniků informací.

Můj názor je ANO, stojí za to o tom pohovořit,“ řekl Ledgett. „Budu potřebovat ujištění, že zbytek dat bude zajištěn. Muselo by jít o více než jen tvrzení z jeho strany.

Ale Bílý dům dal jasně najevo, že se jeho postoj vůči Snowdenovi nezměnil. Snowden momentálně žije v Rusku, kde mu byl udělen dočasný politický azyl poté, co letos předal novinářům desítky tisíc utajovaných dokumentů o globálním špehovacím aparátu NSA.

Pan Snowden je obviněn z úniku utajovaných informací a ve Spojených státech čelí obvinění ze zločinu,“ řekla Caitlin Hayden, mluvčí Národní bezpečnostní rady. „Měl by se vrátit co nejdříve do USA, kde bude proveden řádný proces a jeho ochrana.

Snowden čelí porušení zákona Espionage Act kvůli odhalení, že NSA sbírá obrovské množství telefonních metadat Američanů.

 

Fotografie Edwarda Snowdena

Překlad článku ​White House: No amnesty for Snowden
rt.com/usa/snowden-amnesty-white-house-346/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat