Rubriky | Svět

Británie a Amerika poskytnou další pomoc syrským rebelům

Zveřejněno 27 února 2013 autorem FreePub

Británie a Spojené státy tvrdí, že budou poskytovat více pomoci ozbrojených skupinám v Sýrii.

„Musíme výrazně zvýšit podporu syrské opozice. Chystáme se udělat jen toto,“ řekl v pondělí v Londýně na tiskové konferenci s americkým ministrem zahraničí Johnem Kerrym britský ministr zahraničí William Hague. A Kerry s Haguem souhlasil.

Syrské opoziční síly nedávno vyjádřily frustraci z toho, že jim není věnována dostatečná pomoc od zahraničních sponzorů. „Jsem velice citlivý na tuto frustraci,“ řekl Kerry s tím, že jako americký senátor tlačil na vládu USA, aby zvážila zajištění vojenské pomoci syrským ozbrojencům.

Spojené státy a jejich západní spojenci stejně jako Turecko, Saudská Arábie a Katar tvrdí, že chtějí konec syrské krize, ale zároveň i nadále vyzbrojovat a financovat militanty.

V ten den členové syrské opozice uvedly, že se zúčastní tzv. konference Přátel Sýrie (Friends of Syria conference) ve čtvrtek v Římě.

Ahmed Moaz al-Khatib, prezident tzv. Národní koalice syrských revolučních a opozičních sil (National Coalition of Syrian Revolutionary and Opposition Forces) dříve řekl, že bude bojkotovat toto setkání jedenácti států. Nicméně v pondělním prohlášení na svém Facebooku Khatib uvedl, že změnil názor poté, co Kerry a hague slíbili zvláštní podporu jeho skupině.

Sýrie zažívá nepokoje od března 2011. Mnoho lidí, včetně velkého počtu bezpečnostních sil, bylo zabito při násilnostech. Několik mezinárodních organizací pro lidská práva tvrdí, že zahraničím podporovaní bojovníci spáchali válečné zločiny.

Syrská vláda tvrdí, že je chaos řízený ze zahraničí a objevují se zprávy, že velký počet militantů bojujících proti syrské vládě jsou cizí státní příslušníci.

Překlad článku UK, US set to provide more aid to Syrian rebels
presstv.ir/detail/2013/02/26/290826/uk-us-set-to-provide-more-aid-to-syrian-rebels

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat