Británie nebude vyzbrojovat syrské rebely

Zveřejněno 16 července 2013 autorem FreePub

Británie neplánuje vyzbrojování syrských rebelů.

Uvedl to zdroj blízký britskému premiérovi a to prý kvůli varování o síle syrské armády.

David Cameron se tak údajně rozhodl poté, co ho britští armádní generálové varovali, že nedávné úspěchy syrských vládních sil proti teroristům znamenají, že by zaslání palných zbraní a raket rebelům pravděpodobně nepomohlo, uvedl Daily Telegraph.

Vojenští činitelé britské národní bezpečnostní rady varovali Camerona, že by účinná intervence, včetně zavedení bezletové zóny, mohla vést k totální válce se Sýrií s ohledem na sílu syrské protivzdušné obrany a jejích pozemních sil.

>> Daily Telegraph: David Cameron warned arming Syrian rebels could embroil Britain in all-out war

Zpráva přichází v době, kdy Cameron řekl členům své konzervativní strany, že pravděpodobně nevyzbrojí syrské rebely, protože je zde malá naděje na vítězství při hlasování v dolní sněmovně o vyzbrojování rebelů.

Cameron slíbil, že rozhodnutí o poslání zbraní nechá na dolní sněmovně, aby potlačil obavy v řadách liberálních demokratů a labouristů, že by mohly zbraně skončit v rukou extrémistů, kteří by jinde bojovali proti britským silám.

Tento krok je zásadní Cameronův zvrat co se týče dění v Sýrii, společně s francouzským prezidentem Francoise Hollandem, který před dvěma měsíci vedl lobby v rámci Evropské unie, aby bylo zrušeno zbrojní embargo uvalené na syrské militanty.

Na základě této zprávy budou britské síly školit zahraničím podporované rebely a radit jim, spíše než je přímo vyzbrojovat.

Překlad článku Syrian army successes forces UK u-turn on arming militants
www.presstv.ir/detail/2013/07/16/314005/uk-will-not-arm-syria-militants

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat