Britové: Pošlete do Sýrie léky, ne zbraně nebo vojáky!

Zveřejněno 28 srpna 2013 autorem FreePub

50% britské veřejnosti je proti použití britských raket v Sýrii, 25% je pro jejich použití.

Zprávy o útoku smrtícím plynem tento týden v Damašku spustily náznaky, že západní mocnosti mohou použít přímou vojenskou akci ve dvou a půl roku trvajícím syrském konfliktu.

Premiér David Cameron a americký prezident Barack Obama hrozí „vážnou odpovědí„, pokud se tvrzení o chemickém útoku prokážou jako pravda, že syrská vláda, v čele s prezidentem Bašárem al-Assadem, provela chemický útok. Britští a američtí vojenští plánovači již údajně plánují potenciální cíle k raketovým útokům.

>> YouGov: YouGov / Sunday Times Survey Results

Nicméně nový výzkum YouGov a novin Sunday Times provedený po posledních incidentu s chemickými zbraněmi ukazuje, že britská veřejnost do značné míry zůstává proti jakémukoliv vojenskému zapojení do syrského konfliktu.

77% britské veřejnosti podporuje poslání „potravin, léků a dalších humanitárních zásob“ do Sýrie. Pouze 9% podporuje vyslání britských vojáků, zatímco 74% je proti. Podpora je rovněž menší pro poslání plnohodnotných vojenských zásob (10%) nebo dokonce malé armády (16%) na pomoc proti-assadovským silám.

>> V izraelském tisku se objevila mapa útoku proti Sýrii
>> Rusko varuje USA před útokem na Sýrii
>> Analytik: Americká vojenská intervence v Sýrii by byla sebevražda

Facebooková stránka zabývající se Sýrií

Navíc podpora různých možných akcí se téměř nezměnila za posledních několik měsíců – a v některých případech se zdá, že se dokonce zhoršila – uprostřed důkazů, že byly použity chemické zbraně.

V květnu 50% Britů podporovalo odeslání ochranných oděvů (například neprůstřelných vest a přileb) syrským rebelům a 28% bylo proti. Nyní je podpora na 41% a proti odeslání 33%.

Nejnovější průzkum podporuje dubnové zjištění YouGov, které ukazuje, že použití chemických zbraní v Sýrii by změnilo přístup britské veřejnosti jen málo.

Aktualizace (28. 8. 2013)

Průzkum YouGov pro The Sun ukazuje, že je 50% Britů proti raketovému útoku na vojenské objekty v Sýrii, zatímco 25% tyto útoky podporuje.

Omezené raketové údery, většinou americké rakety, ale možná i britské, jsou údajně nejpravděpodobnější formou vojenské akce západních mocností.

Nový průzkum se také ptal Britu na použití britských letadel a raket s cílem vytvořit bezletové zóny v Sýrii – 42% je proti, 34% pro.

Překlad článku SEND MEDICINE TO SYRIA, NOT GUNS OR SOLDIERS
yougov.co.uk/news/2013/08/25/send-medicine-syria-not-guns-or-soldiers

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat