Rubriky | Evropa

Britské zdravotnictví je na pokraji kolapsu

Zveřejněno 13 května 2013 autorem FreePub

Před kolapsem varoval David Prior, vedoucí Komise o péči a kvalitu (CQC)

Mnoho pacientů, zejména ti starší, se dostávají do nemocnic v případě nouze později, než by měli být.

David Prior z Komise o péči a kvalitu [web], neveřejný subjekt, volal po naléhavé investici do komunitní péče.

Řekl také, že by se měkl počet nouzových nemocničních lůžek v nemocnicích snížit, aby bylo možno odklonit tolik potřebné finance do jiných oblastí Národní zdravotní služby (NHS) [web].

„Pokud nezačneme uzavírat akutní lůžka, systém se zhroutí. Nouzové přijímání přes záchrannou a havariní službu (Accident and Emergency, A&E) se vymklo kontrole ve velkých částech země, Je to naprosto neudržitelné,“ řekl Prior.

Také poukázal na to, že v britském systému zdravotní péče neexistuje skutečný volný trh, zejména na venkovských oblastech, kde je mnoho pacientů vydáno na milost a nemilost svých místních nemocnic bez ohledu na jejich kvalitu.

„Pacient jako obyvatel je nejslabší hlas v systému. Je to klasické selhání trhu. Můžeme mluvit o konkurenci až do aleluja, ale pokud žijete v Norwichi, tak je tam jen jedna nemocnice,“ řekl Prior.

Jeho komentáře přišly v době skandálů zahrnujících NHS a nový výzkum, který odhalil, že jedna desetina pacientů (zhruba 1 milion pacientů ročně) trpí zbytečným ublížením v nemocnicích NHS a pečovatelských domech.

Příští týden ministr zdravotnictví Norman Lamb vyhlásí pilotní integrovaný systém péče ve snaze zastavit boje mezi NHS a sociálními službami o to, kdo zaplatí za starší pacienty uvízlé v nemocnicích s onemocněními, která neohrožují život.

Částečný překlad článku UK healthcare on brink of collapse – NHS regulator
rt.com/news/uk-nhs-health-crisis-049

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.