Britští protiváleční aktivisté v sobotu protestují proti útoku na Sýrii

Zveřejněno 31 srpna 2013 autorem FreePub

Tisíce aktivistů dnes demonstrují v centru Londýna.

Demonstraci s názvem „Ne útoku na Sýrii“ pořádá koaliace Stop the War a organizace Campaign for Nuclear Disarmament v sobotu 31. srpna v centru Londýna.

Demonstranti se sejdou na Temple Place a budou pochodovat k parlamentu a k Downing Street, aby vyjádřili svůj nesouhlas s vojenskou intervencí proti syrské vládě kvůli údajnému použití chemických zbraní poblíž Damašku.

S odvoláním na válku v Iráku řekla zástupkyně koalice Lindsey German: „Lidem v roce 2003 lhali a je zde silný pocit, že jim někdo lže znovu.“

„Zažili jsme tři velké intervence – v Iráku, Afghánistánu a Libyi, ani jedna z nich nepřinesla mír a lidská práva. Nesmíme jít do války se Sýrií,“ zdůraznila.

Facebooková stránka zabývající se Sýrií

>> Protest proti útoku na Syrskou arabskou republiku
>> Írán: Útok na Sýrii bude mít za následek zničený Izrael
>> Británie: Válka se Sýrií je legální i bez souhlasu OSN

Ve čtvrtek byl plánovaný útok britského premiéra Davida Camerona poražen při hlasování v parlamentu. Američtí představitelé však uvedli, že je americká vláda připravena k jednostranné vojenské akci bez podpory Velké Británie.

21. srpna syrští rebelové tvrdili, že bylo zabito 1300 lidí při chemickém útoku syrské vlády na pevnost militantů na předměstí Damašku Ain Tarma, Zamalka a Jobar.

Řada západních zemí, včetně USA, Francie a Velké Británie, rychle přijala rétoriku války proti Sýrii navzdory skutečnosti, že Damašek kategoricky odmítl tato nepodložená tvrzení a oznámil, že chemický útok ve skutečnosti provedli rebelové jako operaci pod falešnou vlajkou.

Írán, Rusko, a Čína spolu s jinými zeměmi varovaly před zahraniční vojenskou intervencí v Sýrii, která je v sevření nepokojů od roku 2011.

Sýrie je v sevření smrtících nepokojů od roku 2011. Podle zpráv podporuje Západ se svými regionálními spojenci – Katar, Saúdská Arábie a Turecko – radikály uvnitř Sýrie.

25. července generální tajemník OSN Pan Ki-moon řekl, že bylo v Sýrii zabito více než 100 000 lidí od začátku povstání. Miliony dalších byly přemístěny kvůli násilí.

>> Kucinich: Americká válka v Sýrii by se mohla stát Třetí světovou válkou
>> Británie posílá šest stíhaček Typhoon na základnu na Kypru poblíž Sýrie
>> USA posílají k Sýrii pátý torpédoborec

Překlad článku British anti-war campaigners to protest against Syria attack
www.presstv.ir/detail/2013/08/30/321187/antiwar-activists-to-protest-over-syria

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat