Britští protiváleční demonstranti vítají rozhodnutí parlamentu

Zveřejněno 31 srpna 2013 autorem FreePub

Tisíce britských protiválečných aktivistů uvítalo hlasování sněmovny proti intervenci v Sýrii.

Zhruba 5000 demonstrantů nesoucích syrské vlajky a transparenty s nápisy „Ne útoku na Sýrii“ a „Ruce pryč od Sýrie“ se sešlo na Trafalgarském náměstí v centru Londýna, aby vyjádřili nesouhlas s vojenskou intervencí proti syrské vládě.

Demonstraci s názvem „Ne útoku na Sýrii“ pořádala koaliace Stop the War a organizace Campaign for Nuclear Disarmament v sobotu 31. srpna v centru Londýna.

„Nikdy neříkejte, že demonstrace nefungují – naše demonstrace fungovala,“ řekla svolavatelka ze Stop the War Lindsey German jásajícímu davu demonstrantů.

Bývalý labouristický poslanec Tony Benn také řekl: „Hlas míru se stal hlasem Británie“ a popsal hlasování proti vojenské intervenci v Sýrii jako vítězství britské veřejnosti nad válečnými štváči.

„Chemické zbraně jsou strašlivé zbraně, ale když se zamyslíte nad lidmi, kteří byli zabiti britskými a americkými vojáky v Afghánistánu a Iráku, tak si uvědomíte, že další válka problém nevyřeší,“ dodal.

Facebooková stránka zabývající se Sýrií

>> Německý ministr zahraničí: Německo se nezúčastní útoku na Sýrii
>> Britští protiváleční aktivisté v sobotu protestují proti útoku na Sýrii
>> New York: Stovky lidí demonstrují proti válce v Sýrii

Britský premiér David Cameron plánuje zahájit útok proti syrské vládě kvůli údajnému použití chemických zbraní tváří v tvář historické čtvrteční porážce poté, co zákonodárci odmítli jeho návrh, 285 bylo proti a 272 pro.

21. srpna syrští rebelové tvrdili, že bylo zabito 1300 lidí při chemickém útoku syrské vlády na pevnost militantů na předměstí Damašku Ain Tarma, Zamalka a Jobar.

Řada západních zemí, včetně USA, Francie a Velké Británie, rychle přijala rétoriku války proti Sýrii navzdory skutečnosti, že Damašek kategoricky odmítl tato nepodložená tvrzení a oznámil, že chemický útok ve skutečnosti provedli rebelové jako operaci pod falešnou vlajkou.

Írán, Rusko, a Čína spolu s jinými zeměmi varovaly před zahraniční vojenskou intervencí v Sýrii, která je v sevření nepokojů od roku 2011.

Sýrie je v sevření smrtících nepokojů od roku 2011. Podle zpráv podporuje Západ se svými regionálními spojenci – Katar, Saúdská Arábie a Turecko – radikály uvnitř Sýrie.

25. července generální tajemník OSN Pan Ki-moon řekl, že bylo v Sýrii zabito více než 100 000 lidí od začátku povstání. Miliony dalších byly přemístěny kvůli násilí.

>> Protest proti útoku na Syrskou arabskou republiku
>> Írán: Útok na Sýrii bude mít za následek zničený Izrael
>> Británie: Válka se Sýrií je legální i bez souhlasu OSN

Překlad článku British anti-war protesters hail Commons vote on Syria as ‘victory’
www.presstv.ir/detail/2013/08/31/321459/uk-antiwar-protesters-hail-syria-vote

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat