Rubriky | Asie a Pacifik

Tags |

Budovu syrské televize zasáhly minometné střely

Zveřejněno 28 února 2013 autorem FreePub

Pět minometných granátů zasáhlo budovu syrské státní vzdělávací TV v Damašku.

Nebyly hlášeny žádné oběti. Bezpečnostní zdroj hovořící pod podmínkou anonymity řekl tiskové agentuře SANA, že v úterý zahraničím podporovaní bojovníci vypálili pět projektilů na budovu v sousedství Barzaa v Damašku, došlo pouze k hmotným škodám na konstrukci.

6. srpna 2012 explodovala v Damašku ve třetím patře syrské státní televize a rozhlasové budovy bomba, zranila několik členů personálu. 22. prosince státní televize hlásila, že jeden z jejích kameramanů jménem Haidar al-Sumudi byl zastřelen den předtím v Damašku. Incident zvýšil počet zabitých profesionálních a občanských novinářů na 41 za rok 2012, uvedlo UNESCO.

V září 2012 byla dopisovatelka Press TV Maya Naser zabita odstřelovačem při podávání zpráv z Damašku. Hosein Mortada, která sloužil jako šéf v Damašku pro dvě íránské sítě, byl zraněn při stejném útoku.

Sýrie zažívá nepokoje od března 2011, mnoho lidí, včetně velkého počtu bezpečnostních pracovníků, bylo zabito při násilnostech. Syrská vláda tvrdí, že je chaos řízený ze zahraničí a objevují se zprávy, že je velký počet povstalců cizí státní příslušnosti.

Překlad článku Mortars hit state television building in Damascus
presstv.ir/detail/2013/02/27/290981/mortars-strike-tv-building-in-damascus

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat