Čas ukončit izraelskou blokádu Gazy

Zveřejněno 28 prosince 2013 autorem FreePub

27. prosince 2013 si připomínáme pět let od doby, kdy izraelská armáda zahájila raketové a pozemní útoky na Gazu.

Tuto operaci Izrael pojmenoval Lité olovo. Podle OSN v důsledku této operace zemřelo 1383 Palestinců, včetně 333 dětí.

A co přeživší? Pro 1,7 milionu lidí žijících v malém pásmu Gazy se život stal zoufalejším kvůli pokračující izraelské blokádě. Blokáda vypíná elektřinu na 16 hodin denně, což znamená, že jediná světla viditelná v noci jsou ta v blízkých izraelských městech.

Nedostatek elektrické energie zasáhl základní služby, včetně zdravotnictví, vody, kanalizace a vzdělávání. Skládky nefungují a palestinské děti se brodí v mrazu v odpadní vodě při cestě do školy.

Hrozné povodně, které zasáhly Gazu, přinesly příslib zvýšení dodávek elektřiny po dobu několika týdnů, ale mezinárodní společenství musí požadovat, aby tyto dodávky byly konstantní a trvalé.

Blokáda má také za následek nepřijatelné omezení osobní svobody. Většině Palestinců je znemožněno cestovat mimo Gazu o rozloze 360 čtverečných kilometrů. Je pro nás politováníhodné pokračovat v kolektivním trestání Palestinců v Gaze. Naléhavě žádáme britskou vládu, aby přijala okamžitá opatření s cílem ukončit blokádu Gazy.

Podepsaní:
Baronka Blackstone, poslanec Peter Bottomley, poslanec Richard Burden, poslanec Martin Caton, poslanec Katy Clark, poslanec Michael Connarty, poslanec Jeremy Corbyn, poslanec Alex Cunningham, Lord Dubs, poslanec Mark Durkan, Lord Dykes, poslanec John Hemming, poslanec Julian Huppert, Lord Hylton, Hugh Lanning, Palestine Solidarity Campaign, Lord Judd, poslanec Caroline Lucas, poslanec Sir Gerald Kaufman, poslanec George Mudie, poslanec Grahame Morris, poslanec Sandra Osborne, Lord Phillips of Sudbury, poslanec Rt Hon Dame Joan Ruddock, poslanec Andy Slaughter, Baroness Tonge, poslanec Yasmin Qureshi, poslanec David Ward, poslanec Mike Weir.

 

Merkava4 MichaelMass01

Foto: Izraelský tank Merkava, který se účastnil bojů v pásmu Gazy.

Překlad článku Time to end Israel’s Gaza blockade
www.theguardian.com/world/2013/dec/27/time-end-israel-gaza-blockade

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat