Celostátní demonstrace ve Francii proti výdajovým škrtům

Zveřejněno 02 února 2013 autorem FreePub

Desítky tisíc státních zaměstnanců zahájily celostátní protest proti úsporným opatřením.

Protesty byly namířeny proti socialistické administrativě prezidenta Francois Hollandeho ve 120 městech Francie. Podle odborového svazu se protestu zúčastnilo ve čtvrtek zhruba 150 0000 lidí.

Hollande odmítá zvednout platy ve veřejném sektoru, které byly zmrazeny za jeho předchůdce Nicolase Sarkozyho v roce 2010, ve snaze omezit výdaje a snížit dluhovou zátěž.

„Zajímáme se o špatnou ekonomickou a rozpočtovou situaci našeho národa. Ale odbory mají jasnou představu o tom, jak distribuovat naše národní bohatství a čekáme až budou jednat socialisté,“ řekl Nicolas Baille z odborů.

„Prezident Francois Hollande nadále snižuje počty pracovních míst. Nezvýšil naší kupní sílu. Dal 20 miliard eur korporátním bossům bez žádného zatížení. Slíbil, že změní mnoho věcí, ale nic nezměnil.“

Téměř 25% státních zaměstnanců dostává pouze minimální mzdu, ale francouzská vláda tvrdí, že ani nemá peníze na zvýšení mezd. Nízké platy vedly k poklesu kupní síly o 11% do roku 2000. V květnu 2012 dvě třetiny úředníků hlasovaly pro Hollandeho. Od jeho nástupu jeho obliba klesla z 61% na aktuálních 44%.

Překlad článku French workers hold nationwide demos against spending cuts
presstv.ir/detail/2013/02/01/286705/french-workers-protest-against-hollande

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat