Rubriky | Svět

Cena Bitcoinu poprvé dosáhla 1000 dolarů

Zveřejněno 27 listopadu 2013 autorem FreePub

Digitální krypto-měna Bitcoin poprvé ve své historii přesáhla hodnotu 1000 dolarů.

Od začátku vzrostla hodnota Bitcoinu na více než 4000%. Rekordní hodnotu zaznamenala ve čtvrtek tokyjská směnárna Mt Gox.

Popularita neregulované virtuální měny v posledních týdnech prudce rostla, protože zdvojnásobila svou cenu jen za posledních sedm dní, 18. listopadu byla hodnota jednoho Bitcoinu ráno na 478 dolarů a o půlnoci 744 dolarů.

Ke skoku ceny Bitcoinu došlo ve stejný den, kdy americký výbor Senátu pro vnitřní bezpečnost a vládní záležitosti pořádal slyšení v Kongresu s názvem „Potenciální rizika, hrozby a sliby virtuálních měn,“ aby se blíže podívali na existující virtuální měny, včetně Bitcoinu.

Bitcoin dočasně překročil hodnotu 1000 dolarů 19. listopadu na čínské směnárně BTC China. Nicméně nyní je to poprvé, kdy byla překročena hranice 1000 amerických dolarů v denominovaném kurzu.

Čína je jedním z největších světových trhů s Bitcoiny, ale poptávka po této virtuální měně propuká na globální úrovni. Univerzita v Nikósii, jedna z hlavních angličtinu používajících univerzit ve Středomoří, během minulého týdne oznámila, že přijímá platby za studium v Bitcoinech.

>> 5 krypto měn, o kterých jste předtím neslyšeli – Litecoin, Namecoin, PPcoin, Terracoin a Devcoin

Tento měsíc banka Chicago Federal Reserve uvedla, že tato měna je „pozoruhodný koncepční a technický úspěch“ s tím, že nyní probíhá zhruba 30 Bitcoin transakcí za minutu.

>> Chicago Federal Reserve: Bitcoin: A Primer

Decentralizovaná krypto-měna je osvobozena od kontroly vlády či centrální banky. Měna je prodávána a kupována v online burzách a tyto transakce mohou být v podstatě anonymní.

Bitcoin stvořil v roce 2008 člověk s přezdívkou „Satoshi Nakmoto“ a nyní se Bitcoin dostává do mainstreamu – platí se s ním za kávu, za online seznamky a dokonce ho získat z bankomatu. Podle Bitcoincharts, který sleduje tuto anonymní měnu, je v oběhu téměř 12 milionů Bitcoinů.

Tento rok byl svědkem globálního nárůstu Bitcoinu. Víc jak jeden milion dolarů v Bitcoinech byl ukraden na začátku listopadu z australské online banky, zatímco na konci října byl ve Vancouveru spuštěn první Bitcoin bankomat.

FBI byla nucena v říjnu zavřít ilegální online prodejnu drog a zbraní Silk Road, který používala výlučně tuto měnu z důvodu obtížné identifikace anonymního uživatele. Nicméně v listopadu byl otevřen podobný obchod.

Překlad článku Bitcoin value passes $1,000 for first time ever
rt.com/news/bitcoin-value-thousand-dollars-392/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat