Česnek proti bakterii účinnější než antibiotika

Zveřejněno 08 března 2013 autorem FreePub

Zkuste česnek, je totiž proti bakteriím v jídle mnohem účinnější než antibiotika.

Aktivní složka – dialyl sulfid – je schopen narušit membrány mnoha bakterií.

Výzkum publikovaný v Journal of Antimicrobial Chemotherapy tvrdí, že je česnek mnohem účinnější než ciprofloxacin a erytromycin a navíc funguje rychleji. Výzkum je založený na testech běžné bakterie, která kontaminuje potraviny, Campylobacter. Jiný výzkum publikovaný v African Journal of Biotechnology zjistil, že syrový česnek byl účinný proti Staphylococcus aureus, další běžné bakterii.

Po mnoho let v mnoha kulturách byl česnek používán jako lék na různé neduhy jako žaludeční nevolnosti, kožní problémy a neplodnost. Společně se zázvorem je česnek dlouhodobě spojován se zlepšováním trávícího systému, s prevencí a léčbou onemocnění srdce a akné, dále antioxidační účinky proti stárnutí.

Jak je to s česnekovým dechem?
Hlavní důvod, proč většina lidí nejí syrový česnek je jeho pach v ústech. Jsou dvě cesty, jak vyřešit tento problém – vzít si kapsli proti zápachu, nebo sníst několik lžiček čerstvé petrželky společně s česnekem. Nejen že má petrželka vliv na česnekový dech, ale má také další zdravotní účinky, jako je neutralizace karcinogenů a posílení nervového a imunitního systému.

Česnek nemá žádné vedlejší zdravotní účinky na rozdíl od srovnatelných antibiotik, jako je ciprofloxacin a erytromycin, jejichž vedlejší účinky jsou: průjem, bolesti břicha, poškození jater, ruptura šlach a potíže s dýcháním. Zdá se, že je česnekový dech jen malým problémem, když je česnek tak účinný a mnohem bezpečnější.

Farmaceutický průmysl má dlouhou historii ve výrobě omamných látek, které bojují s infekcemi a nemocemi, ale mají vedlejší účinky, které způsobují problémy nebo dokonce zdravotní stav zhoršují ještě více než původní nemoc. Používání přírodních látek, které léčí nemoci, jsou pod neustálým tlakem lobbystických skupin farmaceutických korporací. Tyto skupiny dezinformují a tzv. „experti“ tvrdí, že jsou tyto přírodní látky neúčinné a měly by být zakázány, nebo regulovány. Tito experti, obvykle doktoři placení farmaceutickými společnostmi, často argumentují, že užití přírodních léčiv odradí lidi od užití běžných léků, které jsou podle nich účinnější.

To je samozřejmě lež v případě česneku a mnoha dalších přírodních rostlinných léčiv. Kterýkoliv doktor tvrdí, že jsou přírodní látky neúčinné na lidskou psychiku, nemusí hledat něco dalšího než je česnek, opium, aspirin (odvozenina z spiraea Ulmana), kofein, kodein (Papaver somniferous), chinin (Cinchona ledgeriana), THC, atd. Ve skutečnosti vám Google najde přes 300 významných látek z přírodních zdrojů.

Je snadné rozpoznat odborníka placeného farmaceutickými korporacemi? Odpověď zní ANO, jsou to ti, kteří tvrdí, že rostliny nemají žádné pozitivní účinky na zdraví, zatímco farmaceutické korporace používají rostliny jako zdroje léků pro obrovské zisky.

Informace o tomto článku je k dispozici na adresách:

http://antibiotics.emedtv.com
http://www.dailymail.co.uk/health/article-2137934/How-garlic-prevent-dicky-tummy-Ingredient-100-times-powerful-fighting-food-poisoning-antibiotics.html
http://jac.oxfordjournals.org/content/43/6/837.full
http://naturalhealthremedies.org/what-are-the-health-benefits-of-garlic/
http://www.healthdiaries.com/eatthis/6-health-benefits-of-parsley.html
http://www.rain-tree.com/plantdrugs.htm

Překlad článku Garlic more effective than antibiotics against food poisoning bacteria
http://www.naturalnews.com/035821_garlic_food_poisoning_antibiotics.html

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.