Rubriky | Evropa

Červený kříž: 43 milionů Evropanů nemá dostatek jídla [VIDEO]

Zveřejněno 16 října 2013 autorem FreePub

Červený kříž tento stav nazval nejhorší humanitární krizí za poslední půl století.

Bekele Geleta, generální tajemník Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC), předložil ve čtvrtek 10. října v Ženevě zprávu o dopadech ekonomické krize.

Zpráva ukázala, že chudoba ohrožuje 120 milionů Evropanů a mnoho jich nadále trpí v zemích, které se finančně vzpamatovávají.

Lidské životy byly uvrženy do chaosu a zdá se tu být postupná degradace s miliony lidí, kteří žijí ze dne na den bez úspor a neschopni odolat nepředvídatelným výdajům,“ řekl Geleta a dodal: „Evropa čelí největší krizi za posledních šedesát let.


Pokud video nefunguje, je ke stažení >> zde <<

Červený kříž zkoumal 22 svých národních organizací v Evropě a zjistil, že dopady evropské krize vedly k tomu, že stále více lidí přichází do humanitárních organizací s žádostí o ošetření, finanční pomoc, nákup léků nebo pomoc vyplnit formuláře s žádostí o dávky.

Podle zprávy dostává v Evropě potravinovou pomoc od Červeného kříže 3,5 milionů lidí, což je o 75% více než před třemi lety.

I když jsme si plně vědomi, že vlády potřebují šetřit peníze, důrazně doporučujeme být proti škrtům v oblasti veřejného zdraví a sociální péče, v dlouhodobém horizontu to může být dražší,“ varoval Geleta.

Zpráva dále ukázala, že chudoba ovlivňuje nejen země jako Lotyšsko, kde se za poslední tři roky potravinová pomoc více než ztrojnásobila, ale také bohatší národy Evropy, včetně Francie.

Více než 350 000 lidí spadlo ve Francii do chudoby od roku 2009, což je trend, který lze také vidět v mnoha jiných evropských zemích.

Evropská finanční krize začala na počátku roku 2008, přinutila vlády EU přijmout tvrdá úsporná opatření a ekonomické reformy, které spustily masivní demonstrace v mnoha evropských zemích.

 

Obrázek z videa

Překlad článku 43 million people lack food in Europe: Red Cross
www.presstv.ir/detail/2013/10/10/328709/43-million-people-lack-food-in-europe/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat