Rubriky | Asie a Pacifik

Tags | , ,

CIA poskytuje informace syrským rebelům

Zveřejněno 24 března 2013 autorem FreePub

CIA se je snaží podpořit proti vládě prezidenta Assada.

S odkazem na nejmenované americké zdroje Wall Street Journal v sobotu zveřejnil zprávu, že CIA vyslala své důstojníky do Turecka, aby pomohli militantům, kteří přijímají dodávky zbraní z arabských států Perského zálivu.

CIA v součinnosti s britskými, francouzskými a jordánskými zpravodajskými službami cvičila bojovníky v používání různých typů zbraní, píše se ve zprávě.

Tato zpráva přišla v době, kdy průzkum ve Velké Británii a USA ukazuje, že jsou veřejnosti v obou státech proti jakékoli cizí vojenské intervenci v Sýrii s cílem svrhnout vládu prezidenta Bašára al-Assada.

Mezitím jsou státy Evropské unie rozděleny co se týče poskytnutí vojenské podpory bojovníkům v Sýrii, nedávné zasedání bloku neskončilo žádným konkrétním řešením.

Radikálové v Sýrii se uchýlili k použití zbraní hromadného ničení (ZHN) proti vládě Assada.

Nejméně 25 lidí bylo zabito a mnoho dalších zraněno poté, co rebelové vypálili 19. března raketu s jedovatým plynem do vesnice Khan al-Assal blízko města Aleppo.

Vražedný útok přišel několik hodin poté, co syrská opoziční koalice vybrala Ghassana Hitto, naturalizovaného amerického občana, jako předsedu tzv. prozatímní opoziční vlády.

Překlad článku CIA provides intelligence to militants in Syria: Report
presstv.ir/detail/2013/03/23/294853/cia-feeds-intelligence-to-syria-militants

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat