Čína varuje banky, aby se vyhnuly Bitcoinu

Zveřejněno 05 prosince 2013 autorem FreePub

Čínská lidová banka (PBC) varovala před Bitcoinem.

Čínská lidová banka varovala před touto krypto-měnou kvůli rizikům podvodu a praní špinavých peněz.

PBC vydala dnes prohlášení společně s pěti dalšími ministerstvy s tím, že tato virtuální měna nemá „žádný právní status nebo peněžní ekvivalent.“ Tato krypto-měna zatím nepředstavuje hrozbu pro finanční systém v Číně, ale reakce slouží jako prevence.

Nyní jsou finanční a platební instituce vyzývány, aby nepoužívaly Bitcoin pro cenu výrobků nebo služeb, nesmí s nimi obchodovat ani je prodávat, nesmí prodávat pojištění s ním související atd., uvádí se v prohlášení.

Jednotlivci však mohou volně nakupovat a prodávat Bitcoin na vlastní nebezpečí a PBC nenese zodpovědnost za případné ztráty, protože tato digitální měna není vázána na jakoukoliv vládu nebo centrální bankovní instituci.

Bitcoin získal v Číně obrovskou popularitu, tento národ je známý svou fixací měny a etikou úspor.

Čínskýyuan je pod přísnou vládní kontrolou, aby se udrželo nízké ekonomické riziko a kontroloval tok měny mezi hranicemi.

Z pohledu banky a ministerstva nesmí být Bitcoin v oběhu na trhu, ale může být obchodován jako komodita na Internetu.

>> Bitcoin: K bezpečné demokracii potřebujeme internetovou anonymitu [VIDEO]
>> Cena Bitcoinu poprvé dosáhla 1000 dolarů
>> 5 krypto měn, o kterých jste předtím neslyšeli

Vzestup Bitcoinu byl velkolepý a minulý týden dosáhl rekordu, když jeho hodnota přesáhla 1000 dolarů. Rychlý vzestup způsobil, že si investoři kladou otázku, zda je to bublina.

Hlavním zájmem banky je využití této měny zločinci, pro prodej drog a střelných zbraní, jako to dělala internetová stránka Silk Road, která byla v říjnu uzavřena, ale znovu se objevila na jiném místě. Mnoho Bitcoinů se tak beze stopy ztratilo.

Centrální banka nedůvěřuje platformě, na které se Bitcoin obchoduje, protože jsou některé lokality nelegálně registrovány, byly vypnuty, nebo jsou náchylné na hackování.

BTC China začala jednání s čínskou centrální bankou kvůli legitimitě Bitcoinu, ale setkala se pouze s úředníky z nižších pozic, nikoliv s top představiteli.

I když Bitcoin nemá žádnou skutečnou hodnotu a není podpořen vládou nebo bankou, stal se předmětem obchodu, podobně jako zlato, a je to způsob, jak ušetřit a zajistit se oproti běžným FOREX měnám.

Od svého stvoření člověkem s přezdívkou Satoshi Nakamoto se Bitcoin po pár letech dostal do mainstreamua je používán k nákupu kávy, placení za online seznamky, může být dokonce získán z bankomatu. V oběhu existuje více než 12 milionů Bitcoinů po celém světě.

Překlad článku China warns banks to avoid bitcoin
rt.com/business/bitcoin-china-financial-institution-754/

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • […] Čína varuje banky, aby se vyhnuly Bitcoinu >> Bitcoin: K bezpečné demokracii potřebujeme internetovou anonymitu [VIDEO] >> 5 […]

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat