Rubriky | Svět

Čtvrtletní zisk Monsanta klesl o 3%

Zveřejněno 29 června 2013 autorem FreePub

Korporace zaznamenala menší prodeje semen a vyšší vstupní náklady.

Přesto byl zisk vyšší, než se očekávalo.

Za čtvrtletí končící 31. května Monsanto vykázalo zisk 909 milionů dolarů, neboli 1,68 dolarů na akcii ve srovnání se ziskem v předchozím roce na úrovni 937 milionů dolarů, neboli 1,74 dolarů na akcii. Bez jednorázových položek zisk za jednu akcii vzrostl na 1,66 z předchozích 1,63 dolarů o rok dříve.

Za květen společnost předpokládá zisk ve výši od 1,55 do 1,60 dolarů na akcii.

>> Monsanto bylo zvoleno korporátním zlem roku 2013

Minulý měsíc Monsanto uvedlo, že výsledky třetího čtvrtletí pravděpodobně odráží pokračující vliv vyšších výrobních nákladů od sucha v roce 2012 a že je vidět, že se meziročně snížil obchod s brazilskou sójou.

Přesto tato zemědělská biotechnologická společnost zvýšila svůj odhad pro rok 2013 – druhý takový nárůst v roce – uprostřed toho, co nazývá pokračujícím celkovým růstem svého globálního portfolia kukuřice a síly v segmentu zemědělské produktivity.

>> Další články na toto téma pod tagem [MONSANTO] a [GMO]

Čistý prodej se stoupl o 0,7% na 4,25 miliard dolarů, což je pod očekávanými 4,41 miliardami, které očekávali analytici dotazovaní agenturou Thomson Reuters.

Hrubá marže klesla z 56% na 53,2% a vstupní náklady vzrostly o 7%.

Monsanto zaznamenalo pokles prodeje semen a genového obchodu o 2,4% na 3,05 miliard dolarů a to díky poklesu u bavlny a sóji. Mezitím příjmy ze zemědělské produktivity vyskočily o 9,4% na 1,19 miliard dolarů.

>> Tajná historie Monsanta: Agent Orange a mrzačení nevinných Vietnamců

Příjmy Monsanta z většiny částí vzrostly během posledních dvou let, jak jsou farmáři v USA svědky vysokých cen plodin, zejména kukuřice, což jim dalo podnět k výsadbě více akrů a umožňuje jim to kupovat dražší semena.

Společnost těží jak ze zvýšeného prodeje, tak z vyšších cen v Jižní Americe, která rapidně přijímá geneticky modifikovaná semena. Začátkem tohoto měsíce Monsanto řeklo, že plánuje v průběhu příštího vegetačního období premiéru druhé generace svých geneticky modifikovaných sójových semen pro jihoamerický trh.

>> GMO průmysl vyhrál “Nobelovu cenu za zemědělství”

Překlad článku Monsanto’s quarterly earnings slip 3%
www.marketwatch.com/story/monsantos-quarterly-earnings-slip-3-2013-06-26

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat