Rubriky | Svět

Tags | ,

Čtyři ruské válečné lodě plují do Středomoří k Sýrii

Zveřejněno 20 února 2013 autorem FreePub

Flotila čtyř ruských lodí míří do Středozemního moře do blízkosti syrských vod.

Informaci uvedlo v úterý ruské ministerstvo obrany – čtyři válečné lodě se připojí k doprovodné lodi a menším plavidlům, které jsou v současné době ve službě v této oblasti.

Ruska tisková agentura Ria Novosti citovala vojenský zdroj, který řekl, že hlavním úkolem nasazených lodí by mohla být účast v možné evakuaci ruských státních příslušníků ze Sýrie.

„I když úkoly válečných lodí nebyly oznámeny, lze předpokládat, že vzhledem k vývoji situace v regionu je jejich hlavním úkolem podílet se na případné evakuaci ruských občanů ze Sýrie,“ uvedl tento zdroj.

V úterý ruské ministerstvo mimořádných událostí řeklo, že vyslalo dvě letadla s 46 tunami humanitární pomoci civilnímu obyvatelstvu do syrského přístavního města Latakie. Mluvší ministerstva také řekl, že by tato letadla evakuovala všechny Rusy, kteří se chtějí vrátit zpět do Ruska, na zpáteční cestě.

Rusko také nasadilo do Středomoří v lednu pět výsadkových lodí s vojenskými vozidly a stovkami námořníků a bojová plavidla.

V prosinci Rusko vyslalo válečné lodě s námořní jednotkou do středomořského přístavu Tartus, kde má Moskva námořní základnu.

Překlad článku Russia sends four more warships to Mediterranean Sea near Syria
presstv.ir/detail/2013/02/19/289745/russia-deploys-4-warships-near-syria

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat