Rubriky | Svět

Tags | , ,

DARPA navrhla obří skládací satelit schopný sledovat 40% Země [VIDEO]

Zveřejněno 10 prosince 2013 autorem FreePub

Satelit je zatím ve fázi prototypu.

Americké ministerstvo obrany navrhlo satelit další generace schopný pozorovat v jednu chvíli 40% zemského povrchu. Satelit MOIRE bude schopen získávat fotografie ve vysokém rozlišení v reálném čase z libovolného místa na naší planetě.

Agentura pro výzkum pokročilých obranných projektů (DARPA) – instituce, který vyvíjí nové technologie pro americkou armádu – vyvinula revoluční satelit. Membrane Optical Imager for Real-Time Exploitation (MOIRE) se skládá z 18 osmihranných zrcadel, které se rozvinou v obří oko, které měří 20,7 metrů v průměru.

Ze své pozice 35 tisíc kilometrů nad Zemí bude MOIRE schopen vidět přibližně 40% povrchu planety. Satelit bude vysílat to, co vidí, v reálném čase a ve vysokém rozlišení.

>> Astronomové náhodně objevili obří planetu, která by neměla existovat
>> LEŽ: V roce 2014 zabije Zemi vesmírný mrak kyseliny
>> NASA: Během tří až čtyř měsíců dojde k přepólování Slunce!

Bude optimální mít v reálném čase fotografie a videa z libovolného místa na Zemi v kterýkoliv čas – tato schopnost v současné době neexistuje,píše DARPA na svých internetových stránkách. V současné době je satelit MOIRE ve druhé fázi svého vývoje a byl úspěšně otestován pozemní prototyp.

Až do tohoto bodu se zdála být nemožná logistická přeprava tak obrovského satelitu na oběžnou dráhu. Nicméně 18 zrcadel satelitu MOIRE je vyrobených z plastové membrány tenké jako přilnavá fólie. Nový materiál je podstatně lehčí, je také flexibilnější a může být složen, aby zabíral méně místa při přepravě.

Membránová optika nám umožňuje mnohem větší teleskopy s vysokým rozlišením v menších a lehčích obalech,“ řekl podplukovník Larry Gunn, programový manažer DARPA, ve svém prohlášení. „V tomto ohledu jsme překonali tradiční materiály pro optický design.

Kromě toho, že jdou membrány lépe ochránit než jejich sklenění předchůdci, jsou schopné přežít i větší opotřebení. Místo odrážení světla, jako to dělají zrcadla, provádí membrány difrakci světla se speciálně umístěnými překážkami na svém povrchu. Membrány zaměřují světlo na snímač, který jej transformuje na obraz.

Ačkoli DARPA neuveřejnila žádné informace o tom, kolik stojí taková membrána, tak nový design má potenciál výrazně snížit náklady na přesun satelitu na oběžnou dráhu.

>> Hawking: Lidstvo má tisíc let na to, aby opustilo planetu Zemi
>> Stavba měsíční základny pomocí 3D tiskárny
>> Objekt známý jako “Nibiru” neexistuje?

 

Překlad článku DARPA designs giant foldable satellite capable of surveiling 40% of Earth (VIDEO)
rt.com/usa/satellite-spy-earth-darpa-997/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat